• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerSakarya

Bilim Kurulu üyesi uyardı

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seçil Özkan, katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu. Beklediğimiz düşüşü bir türlü yakalayamadık diyen Özkan, "Rakamlar böyle giderse yeni tedbirler gelebilir" dedi.

Özkan konuşması şöyle; "

-Türkiye'deki sıkıntı şu; eğriyi aslında düşürmüştük ama 15 Haziran'da bir yükselme yaşadık ve 24 Haziran'da da bir dalga yaşadık. Bu salgın eğrisinin eteği hafif dalgalı dalgalı gitmeye başladı. Bin kişinin altına mutlaka inmemiz gerekiyor, çok önemli.

- Avrupa Birliği, bize sınırlarını açmadı. Çünkü, 100 bin nüfusta 16 vakanın altına inmemizi bekliyor. Avrupa ortalamasının altında olanları alıcam dedi ve Türkiye şu anda 100 binde 20 görünüyor.

- Beklediğimiz düşüşü bir türlü yakalayamadık.

- Okullar için her türlü a,b planına hazırız.

- Bilim Kurulu olarak bizi her türlü plana hazırlıklıyız. Salgın dinamik bir süreç.

- Rakamları düşürmezsek yeni yasaklar gelebilir. Bir sürede daha sabretmemiz lazım. Virüs için aşı bulunmaz ise yaşamaya devam edecek.

- 1 Haziran’dan sonra toplum davranışını yönetemedik.

Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Onay verilen mesajlar yayınlanmaktadır

Henüz yorum yok. İlk yorum yapan siz olun