• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerSakarya

Başhekimlere talimat: Koordinasyonu arttırın

Başhekimlerle bir araya gelen Genel Sekreter Sağlam, SÜEAH’da yataklı servislerin doluluk oranın yüzde 90’lara yükseldiğine dikkat çekerek, Yenikent ve Toyotasa hastaneleri başka olmak üzere ilçe hastaneleriyle koordinasyonun artırılması uyarısında bulundu.

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği (SKHB) Genel Sekreterliği’ne bağlı hastanelerin başhekimleri, Genel Sekreter Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam’ın başkanlığında mayıs ayı toplantısını gerçekleştirdi.  Toplantıya,  Genel Sekreter Sağlam ve başhekimlerin yanı sıra Tıbbı Hizmetler Başkanı Prof. Dr. Yusuf Yürümez, İdari Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Hacı Ali Kahya, Mali Hizmetler Başkanı Mustafa Necati Çolak katıldı. Toplantıda, Ferizli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Özcan Öktem hastaneyle ilgili sunum yaptı.

Koordinasyon uyarısı

Şehir merkezinde bulunan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (SÜEAH) servislerdeki yatakların doluluk oranın yüzde 90’lara vardığına dikkat çeken Genel Sekreter Sağlam “Hastanelerimizdeki Sevk Değerlendirme Kurulları daha aktif ve hızlı çalışmalı. SÜEAH’daki yoğunluk Yeniket ve Toyatasa hastaneleriyle koordinasyonu artırarak hafifletile bilir. İlçe hastanelerimizle daha iyi bir iletişim kurulması, bu yönde diğer hastanelerimizdeki boş yatakların kullanılması iyi bir sonuç verecektir. Başhekimlerimiz bu konuyla ilgili doktorlarımızı ve gerekli birimleri bilgilendirerek işleyişi sağlamalıdır.” dedi.

Palyatif bakım

Hala yoğun bakım ihtiyacı nedeniyle il dışına hasta sevk edildiğini dile getiren Sağlam “Şu an için en önemli sorunumuz yoğun bakımların amacına uygun kullanılmaması. Tıbben bir fayda sağlanamayacak hastaların çeşitli nedenlerle yoğun bakımlarda tutulması, gerçekten yoğun bakıma ihtiyacı olan bazı hastaların il dışına sevk edilmesine yol açıyor. Bu durum sadece Sakarya’nın değil tüm illerin sorunu. Palyatif bakım merkezlerinin artması ile bu sorunların çözülmesi amaçlanıyor.” diye konuştu.

Yoğun ilgi


Başhekimler mesai dışı poliklinik uygulamasıyla ilgili Genel Sekreter Sağlam’a bilgi verdi. Uygulamanın ilgi gördüğü ifade edilirken Sağlam, uygulamayla mesai saatlerinde yaşanan hasta yoğunluğunun azaltılması ve hastaların daha rahat randevu alabilmelerinin amaçlandığına dikkat çekerek “Mesai dışı hizmet veren doktorlarımız mağduriyet yaşamasın. Bunun yanında hasta yoğunluğu olan branşlardaki doktorlarımızı da uygulamaya katılmaları konusunda teşvik edelim.” dedi.

Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Onay verilen mesajlar yayınlanmaktadır

Henüz yorum yok. İlk yorum yapan siz olun