Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Ayçiçeği Vadisi yeşilleniyor

HaberlerSakarya
22.57, 07/08/2018
Proweb Kaşe
Ayçiçeği Vadisi yeşilleniyor
Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası’nda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Toçoğlu, “Yenikent’te bisiklet sporuna öncü olacak Bisiklet Adası ve Ayçiçeği projesini hızla hayata geçiriyoruz. Yemyeşil bir alan oluşturmak için gerekli olan sulama kanallarını inşa ettik ve ardından Vadi’de çim serme işlemlerine başladık. Bisiklet Adası’nın rampa, tribünün ve kafeteryalarının ince işçilikleri devam ediyor. İnşallah projemiz tamamlandığında Bisiklet Adası ve Vadi şampiyonaya yakışacak uluslararası örnek bir proje olacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yenikent’e kazandırılacak olan ve inşa işlemlerinin hızla tamamlandığı Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası’nda devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Toçoğlu’na SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş eşlik etti. Başkan Toçoğlu, kurmaylarından 2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonasına ev sahipliği yapacak olan proje hakkında detaylı bilgi aldı.

Büyük ölçüde tamamlandı

Başkan Toçoğlu, “Yenikent’te bisiklet sporuna öncü olacak Bisiklet Adası ve Ayçiçeği projesini hızla hayata geçiriyoruz. Yenikentlilerin ve Sakaryalıların vazgeçilmezi olacak Vadi’de kafeterya binamız tamamlandı. İnce işçilikleri ise devam ediyor. Çocuk oyun alanlarımız, biyolojik göletlerimiz, yürüyüş ve bisiklet yollarımız büyük ölçüde tamamlandı. Yemyeşil bir alan oluşturmak için gerekli olan sulama kanallarını inşa ettik ve ardından Vadi’de çim serme işlemlerine başladık. Yüzme havuzu için yer tespitini gerçekleştirmiştik. Ekiplerimiz proje çizimi çalışmalarını gerçekleştiriyor. İnşallah yakın zamanda da ihaleye çıkacağız” diye belirtti.

Uluslararası örnek bir proje

2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak Bisiklet Adası projesi için ekiplerin hummalı bir çalışma gerçekleştirdiğine değinen Başkan Toçoğlu, “2020 yılında Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde Uluslararası önemi oldukça büyük olan bir şampiyonayı şehrimizde gerçekleştireceğiz. Bisiklet Adası’nın 10 metre ve 5 metrelik rampaları tamamladık, 3 bin kişilik tribünün ve kafeteryaların ince işçilikleri devam ediyor. İnşallah projemiz tamamlandığında Bisiklet Adası ve vadi şampiyonaya yakışacak uluslararası örnek bir proje olacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
Bu haber 527 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
SON GELİŞMELER
EN ÇOK OKUNANLAR
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
EN ÇOK YORUMLANANLAR
Sesi duyanlar cam ve balkonlara koşuyor
1 Yorum
Sesi duyanlar cam ve balkonlara koşuyor
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum