• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerSakarya

Atatürk Büstü'ne ve Türk bayrağına çirkin saldırı!

Bir kişi Demokrasi Meydanı'nda bulunan Atatürk Büstü'ne ve yanında getirdiği Türk Bayrağına saldırmak istedi. 

Adapazarı Demokrasi Meydanı'ndaki Atatürk anıtına tiner döküp yakmak isteyen, baltayla anıta vuran kişiyi halk linç etmek istedi. Üzerine doğru gelenlere balta ile saldırmak isteyen kişi, etrafını saran halk tarafından linç edilmek istenirken, zabıta ekipleri saldırganı öfkeli kalabalığın elinden zor kurtardı.

Bugün saat 11.30 sıralarında Demokrasi Meydanı'ndaki Atatürk Anıtına gelen kimliği belirlenemeyen bir kişi anıtın çevresine yanında getirdiği tineri dökerek ateşe verdi. İddiaya göre anıtın önüne açılabilir merdiveni ve Türk Bayrağı'nı koyan kişi, elini havaya kaldırarak Arapça bir şeyler söyledi. Kimliği belirsiz kişi daha sonra elindeki baltayla anıta ve kaidesini vurmaya başladı. Bu esnada çevrede toplanan vatandaşlar müdahalede bulunarak tepki gösterdi.

Üzerine doğru gelenlere balta ile yürüyen kişi bir anda etrafını saran onlarca kişinin arasında kaldı. Öfkeli kalabalık saldırganı linç etmek istedi. Bir kişi anıtın önündeki merdiveni alarak saldırgana vurmaya çalıştı. Çevrede bulunan zabıta memurları araya girerek saldırganı öfkeli kalabalığın elinden alarak meydanda bulunan zabıta karakoluna götürdü. Öfkeli kalabalık karakolun etrafında toplanırken tepki göstererek, saldırganı almaya çalıştı.

Polis tarafından gözaltına alınan kişi polis merkezine götürüldü. Edinilen bilgilere göre saldırganın, Suriyeli değil, Türk vatandaşı olduğu ve daha önce de benzer bir saldırıda bulunduğu ortaya çıktı.

Olaya müdahale etmek isterken balta darbesine maruz kalan vatandaşlar, tedavi altına alındı.

DAHA ÖNCE DE SALDIRMIŞ

Gözaltına alınan kişinin psikolojik tedavi gören 37 yaşındaki M. F. T. olduğu belirlendi. M. F.T.'in 18 Mart 2010 tarihinde de meydanda bulunan anıta balta ile saldırdığı, anıta boya ile 'Yeter, Kudüs Çanakkale' yazdığı belirlendi.

Şahsın bipolar bozukluk teşhisi ile tedavi gördüğü öğrenildi. Adapazarı'nda yaşayan şahsın gözaltına alınırken, soruşturma devam ediyor.

VALİ HÜSEYİN AVNİ COŞ AÇIKLAMA YAPTI

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş olayla ilgili olarak, "Görgü şahitlerinden bilgi aldık. Yakalandı, hakkında yasal işlem başlatıldı. Bu şahsı yakalamak için çaba gösteren vatandaşlarımızdan birkaç kişinin yaralandığını öğrendik. Olaya tüm yönleriyle bakılıyor. İlk belirlemelere göre 2010 yılında benzer bir hadiseyi gerçekleştirmiş. Bundan dolayı hakkında devam eden soruşturma var. Rahatsızlığının olduğu yönünde raporu var. Bu bilgiler çerçevesinde soruşturma yapılıyor. Olayın gerisinde herhangi bir kişi var mıdır, yok mudur araştırılıyor. Suriyeli olduğu yönünde söylentiler var. Bunlar doğru değil. Türk vatandaşı" dedi.

Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Onay verilen mesajlar yayınlanmaktadır

bilal kara
3 yıl önce
provakatore dersını veren sakarya halkına selam olsun. adapazarı terör estırmeye ortalık karıştırmak isteyenlere çok güzel cevabını verır
tegin tuğ
3 yıl önce
Suriyeli değil Türk vatandaşı, pkk'lı değil güneydoğu kökenli, iyi ve güzelse sakaryalı, kötü ve çirkinse üniversiteli ya da farklı bir sıfat. Bu saldırıyı yapan bir teröristtir. Kötü ve çirkin şeyleri yapan kötü ahlaklıdır. Çoğunluğu ... ve fetöş cemaatinin oluşturduğu kozmopolitik ve heterojen bir toplum yapısına sahip olan sovyet sosyalist yugoslav'dan gelme dünün muhacirleri bugünün mülteci kılıklıları sizler Sakarya'nın yerli insanı olan ilçe ve köylerinde yaşayan asıl ve asil Türk vatandaşlarını da lekeyemezsiniz.