• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerSakarya

Askeri lojmanlar yerine cami ve imam hatip yapılacak

Adapazarı Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Adapazarı Süleyman Dişli başkanlığında yapıldı. Mecliste 12 gündem maddesi görüşüldü.

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli başkanlığında yapılan meclis toplantısında gündem maddeleri öncesi konuşan AK Parti Meclis Üyesi Selçuk Başyazıcı; ''Adapazarı Belediyesi meclis üyeleri ile fikir ayrılıklarımız olmuştur ama konu vatana ve millete hizmet olunca hiç ters düşmedik. Ay ve yıldızını hiç yere düşürmeyen bu ülke 15 Temmuz’dan sonra daha bir kenetlenerek birlikte hareket etmiştir. Cumartesi günü MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli ilimize geldi. Kendisi bir Türk vatandaşı olarak üzerine düşen görevi yaparak vatan millet meselesinde Türk bayrağını yere düşürmemek için elinden geleni yapıyor.  Kendisini en samimi duygularımla huzurunuzda teşekkürü bir borç biliyorum.”dedi.

TÜMEN CAMİ ALANI

Çark Caddesi’nde bulunan Subay lojmanlarıyla ilgili sorulan sorulara yanıt veren Başkan Dişli, “İmam Hatip Okulu’nun hasarlı olması nedeniyle Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yıkım kararı alındı. Orada bir çalışma başlatıldı. Subay lojmanlarının da eski ve büyük bir bölümünün kullanılmıyor olması nedeniyle Savunma Bakanlığı’ndan talepte bulunduk ve Tümen Camii diğer adıyla Fevziye Camii bölümünü de kapsayan bir proje düşünüyoruz” dedi.

İHTİSAS KOMİSYONLARI

Meclis maddelerinde yer alan Belediye Meclisi İhtisas Komisyonları ve Encümen Üyeliklerini seçimleri yapıldı. Yapılan seçimle İmar Komisyonu'na Selim Tan, Derya Turan, Mehmet Erol, Can Dağabakan, Fethi Paker; Hukuk Komisyonu'na Ali Kasım Aksoy, Yasemin Arın, İlker Hasköylü, Mustafa Nergiz Selim Özen; Plan Bütçe Komisyonu’na Evren Çakırsoy, Levent Tunç, Hakan Candemir, Yusuf Gökdemir, Mehmet İr,Encümen Selçuk Başyazıcı, Efrahim Küçükarslan, Ülker Şenyürt seçildi.

 

Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Onay verilen mesajlar yayınlanmaktadır

ygt
3 yıl önce
Kardeşim ne şimdi bu millet ileriye giderken bizimkiler imam hatip açıyor.Gidin anadolu lisesi açın gidin bilim merkezi açın be anca milleti geriye götürün ileriye hiç taşımayın.. zaten millet kafa olarak 20 sene geriye gitmiş siz hala imam hatip açıyorsunuz.
ymn
3 yıl önce
Bu ne saçmalık boş iş.Gidin kütüphane açın kardeşim bu nedir yahu .Camii den bol ne var.Bakkal açar gibi imam hatip açıyosunuz.Fen lisesi açsanızaaa fen lisesi...
aysun
3 yıl önce
Allaha şükür müslümanız öylede kalmak istiyoruz Fakat yeter artık her köşe cami imam hatip meslek okulları açın ki gençler belli bir dalda uzmanlaşsın çalışma dönemlerine geldiklerinde işsizlikten strese girip saçma sapan yollara sapmasınlar kötü alışkanlıklar edinmesinler .Anlamadığım artık her köşesinde cami imamhatip okulunun olduğu memleketimde neden bu kadar yolsuzluk hırsızlık cinayet var Demek ki kurumlar var denilsin diye açılıyor eğitim yok
zgr
3 yıl önce
Yapacak hiç birşey kalmadı hiç yokmuş gibi camiyle imam hatip mi açıyorsunuz..gidin bilim merkezi açın kütüphane açın..
Ahmet Taş
3 yıl önce
Yazık günah o camilerin içi boş olduktan sonra yapılmasının ne hükmü var. Olanlar doldu taştı mı da