Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Erenler'de Doğalgaz Patlaması

HaberlerSakarya
12.01, 14/01/2019
Erenler'de Doğalgaz Patlaması
Bu sabah saatlerinde; Sakarya'nın Erenler Değirmendere Köyü Ayasçayı Mah. toprak kayması sebebiyle doğalgaz patlaması gerçekleşti.

Sabah 07.00 sularında gerçekleşen patlamada gökyüzüne büyük bir ışık yayıldı.

BOTAŞ'tan gelen açıklama şöyle;

"Değirmendere köyü kırsalında yer alan 36 inç çapındaki doğal gaz boru hattında ilk bulgulara göre heyelan sebebiyle hatta meydana gelen kopmanın yangına sebebiyet verdiği değerlendirilmektedir. BOTAŞ tarafından gerekli müdahale yapılarak hat vanaları kapatılmış ve olayın meydana geldiği kısımda doğal gaz akışı durdurulmuştur. Yangın kontrol altına alınmış olup, soğutma işlemlerinin ardından ivedilikle onarım çalışmalarına başlanacaktır. Bu süre zarfında gerekli tedbirler alınmış ve bölgenin doğal gaz ihtiyacı alternatif iletim hatlarından sağlanmaktadır. Bu doğrultuda, doğal gaz iletim sisteminin hiçbir bölgesinde gaz kesintisi söz konusu olmayacaktır."
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 

 


 
 
Bu haber 5450 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
SON GELİŞMELER