• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerSakarya

Anne Üniversitesi ilk mezunlarını verdi

Sakarya Üniversitesi Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri Nur Gizem Ayvalıoğlu, Mihriban Çakır, Furkan Koç, Feyyaz Soba’dan oluşan proje ekibi Sosyal Sorumluluk Yönetimi dersi kapsamında üniversite eğitimi alma imkanı olmamış elli Sapanca’lı anneye eğitimler verilerek projelerini gerçekleştirdiler.

Sapanca Belediyesi’nin katkılarıyla “Anne Üniversitesi” isimli proje Mayıs aynın ilk haftasında yapıldı. Sapanca Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları; Yrd. Doç. Dr. Hatice Sarıaltın, Öğr. Gör. Serpil Çiğdem, Öğr. Gör. Emine Balcı, Öğr. Gör. Duriye Aydeniz ve Öğr. Gör. Burhan Özkan tarafından anneleri bilinçlendirmeye yardımcı olacak vatandaşlık, girişimcilik, medya okuryazarlığı, insan ilişkileri ve iletişim eğitimleri verildi. Proje annelerin kendilerini geliştirmesi ve bu yolla geleceğin Türkiye’sini yönetecek çocuklarını daha iyi yetiştirerek geleceğe hazırlamalarını amaçlamaktadır.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Başkanı Dr. Yakup Köseoğlu, Öğr. Gör. Servet Sezgin ve Öğr. Gör. Seval Üksel danışmanlığında yürütülen “Anne Üniversitesi” projesi 17-05-2016 tarihinde Sapanca MYO konferans salonunda yapılan mezuniyet töreni ile kutlandı. Törene Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimcilik Kurulu Başkanı Zehra Dirim, annelere kendi girişimcilik hayatından bahsederek, onlara yeni girişimci anneleri yaratma konusunda yol gösterdi.

Sapanca Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Özen, amaçlarının Sapanca halkı ile bütünleşip bu tip sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmek olduğunu, her zaman işbirliği içinde destek veren Sakarya Üniversitesi paydaşı Sapanca Belediyesi’ne, SATSO’ ya, kurum ve kişilere, Okul hocalarına, projeyi gerçekleştiren Halkla İlişkiler Programı ve proje ekibine teşekkür etti.

“Anne Üniversitesi” projesinde eğitim veren hocalara teşekkür belgelerini Sapanca Belediyesi Başkan Yardımcısı Özcan Yavuz takdim etti.

Tören Sapanca MYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Özen’in, eğitim alan anneleri tek tek kutlayıp diplomalarını takdim etmesi ve “Geleceğe Merhaba Haydi Kepler Havaya” sloganı eşliğinde keplerin havaya fırlatılması ile son buldu.
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Onay verilen mesajlar yayınlanmaktadır

Henüz yorum yok. İlk yorum yapan siz olun