Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Aile hekimleri iş bıraktı

HaberlerTürkiye ve Dünya
17.03, 03/04/2019
Aile hekimleri iş bıraktı
Sakarya genelinde 210 Aile Hekimi İzmir’de bir aile hekiminin uğradığı şiddet nedeniyle iş bırakma eylemi yaptı.

Geçtiğimiz cuma günü İzmir Bornova ilçesinde  bir hasta yakının usulsüz isteğini geri  çeviren bir aile hekimi ve aile sağlığı çalışanları 11 kişilik organize bir ekip tarafından darp edilmesi üzerine Sakarya’daki aile hekimleri eylem başlattı.

 Türkiye genelinde Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu önderliğinde sağlık alanında görev yapan sendikaların aldıkları karar doğrultusunda bugün tüm yurtta aile hekimleri ve aile hekimliği çalışanları bir günlük  iş bırakma eylemi yaptı.

Sakarya genelinde 2110 aile hekimi ve beraberinde çalıştıkları tüm sağlık ekibi iş bırakmıştır. Sakarya Aile hekimleri adına 20 kişilik bir ekip İzmir de yapılacak basın açıklamasına tüm ülkeden katılacak aile hekimleri ile beraber destek vermek üzere bugün İzmir’e gitti.

Bir değer grup ise Sakarya İl Sağlık Müdürlüğüne bu eylemin yapılma gerekçelerine çözüm önerilerini sunmak ve desteklerini almak üzere ziyarette bulundular.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 2109 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
SON GELİŞMELER