• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerSakarya

41 aparta mühür

Serdivan Belediyesi'nden Günübirlik Kiralanan Apartlara Mühür

İlçe genelinde, konut statüsünde olmasına rağmen, günübirlik kiralanan apart dairelerle ilgili “usule aykırı kullanıldığı” yönündeki şikayetlerin artması üzerine Serdivan Belediyesi harekete geçti.

Encümen Kararıyla 41 Apart Mühürlendi

İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Serdivan’ın farklı noktalarında bulunan ve ruhsatsız çalıştırıldığı tespit edilen konut statüsündeki toplam 41 apart daire, Serdivan Belediye Encümeni’nin aldığı karar doğrultusunda mühürlenerek kapatıldı.

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; işyeri ruhsatı olmaksızın, internet üzerinden “Aylık, Haftalık, Günlük, Saatlik Kiralık Daire” adı altında, 3. şahıslara kiraya verilerek haksız kazanç elde eden, işletme görünümlü apart dairelere yönelik yasal işlem yapılmaya devam edileceği belirtildi.

Kapatma işlemi ile ilgili; “Bahse konu apartların mali ve ruhsat yönünden tanzim edilmiş herhangi bir resmi belgelerinin bulunmadığı, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı ile vergi levhası olmadan günübirlik konaklama yeri olarak faaliyette bulundukları tespit edilmiş olup; bu bağlamda ilçe genelinde 6 farklı binada bulunan toplam 41 adet apart Serdivan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince mühürlenmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Denetimler Aralıksız Devam Edecek

Apart daire niteliği taşımasına rağmen işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmaksızın günübirlik kiraya verilen yerlere yönelik denetimlerin devam edeceği belirtilirken, ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde cezai işlem uygulanacağı bildirildi.
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Onay verilen mesajlar yayınlanmaktadır

Tarık
4 yıl önce
Doğru bir uygulama. Yasal çerçevede ne yapılması gerekiyorsa yapılmalı.