Google ile arama
Haritadan Firma Ara

300 yıllık cami restore edilmeyi bekliyor

HaberlerSakarya
15.19, 13/06/2018
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt Danışmanlık
300 yıllık cami restore edilmeyi bekliyor

Akyazı Dokurcun Beldesi, Çengeller Mahallesi'nde bulunan 300 yıllık cami restore edilmeyi bekliyor.

Dokurcun halkı, 300 yıllık olan caminin tarihi bir eser niteliğinde olduğunu fakat sahip çıkılmadığını bu sebeple döküldüğünü söyleyip yetkililere seslendi.

Seslerini duyurmak isteyen mahalle sakinleri: “Burası bir camii hem de 300 senelik. Duvarlardaki resimler kök boyasıyla yapılmış, eşsiz güzellikte bir yer. 17 sene önce Star Gazetesi'nde burasının restore edileceği yazılmıştı. Ama ne acıdır ki hala restore edilmedi. Üstelik de burada böyle bir cami olduğunu bilen çok az insan var. Bizler ecdadımızın bıraktığı miraslara sahip çıkan bir milletiz. Balkanlar’daki eski camileri restore eden hükümetimizin buraya da el atacağını ümit ediyoruz. Burası neresi derseniz? Akyazı ilçesi Dokurcun Beldesi Çengeller Köyü içerisinde 300 yıllık tarihi köy camisi. Buradan tüm yetkililere seslenmek istiyoruz. Lütfen eserlerimize sahip çıkmamız için bu konuda duyarlı olalım. Herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.'' dedi.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber 2369 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sizce nüfusu bir milyonu bulan Sakaryanın en büyük sorunu nedir
 
  Oyla
SON GELİŞMELER