Sakarya'nın 16 ilçesinde iftar sofraları kurulacak

Sakarya Kebapçılar
Sakarya ilköğretim ders kitapl…
9 yıl önce

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında \'Mahallemde İftar Var\' programları ile tüm ilçelerde binlerce Sakaryalıyı aynı sofralarda buluşturacak.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, iftar programlarının kapsamını genişlettikleri bilgisini verdi. İftar programlarına vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini kaydeden Yüce, "Mahallemde İftar Var\' programları ile tüm ilçelerde binlerce Sakaryalıyı aynı sofralarda buluşturacağız. Onların ev rahatlığı ve huzurunu yaşayarak mahallelerindeki dostlarıyla, misafirleriyle birlikte iftar açmaları için gayret sarf ediyoruz. Paket servis kullanmadan, kurduğumuz onlarca yemek dağıtım noktasında sıcak yemeği vatandaşlarımıza sunuyoruz. Ayrıca il yöneticilerimiz, iftar sofralarında protokol olmadan, vatandaşlarımızla birlikte iftar açıyor, onların derdi ile dertleniyor. Ramazan ayının bereketini, bu yıl tüm ilçelerde, hep birlikte yaşayacağız. 16 ilçemizde gönül sofraları kurulacak ayrıca şehir merkezinde Kent Park iftarı düzenleyerek binlerce vatandaşımızla iftar açacağız." dedi.

Yüce, ilk iftar programının 10 Temmuz Çarşamba günü Karapürçek ilçesiyle başlayacağını ifade etti. İftar programlarında önemli isimlerin vatandaşlara Kur\'an ziyafeti vereceğini dile getiren Yüce, şunları söyledi: "İlçelerimizde kuracağımız iftar sofralarında hemşehrilerimizin gönül verdiği birçok isim şehrimize gelerek Kur\'an ziyafeti verecek. Dünya Kur\'an okuma birincilerini, Sultan Ahmet, Süleymaniye Camii hoca efendilerini hemşehrilerimizle aynı sofralarda buluşturacağız."

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk ise kültür etkinliklerinin adresinin bu yıl da Kent Meydanı olduğunu açıkladı. Ramazan ayında dopdolu bir program hazırladıklarını vurgulayan Aktürk, "Düzenleyeceğimiz Ramazan etkinlikleri ile hemşehrilerimizin güzel vakit geçirmelerini hedefliyoruz. Her Ramazan akşamında etkinliklerimizi Kent Meydanı\'nda gerçekleştireceğiz. Sakarya’nın markası olan değerleri, el sanatlarını ve kültür derneklerini hemşehrilerimizle buluşturacağız. Ramazan ayında yine hemşehri geceleri düzenleyecek, Ramazan\'ın ruhunu yansıtan, Ahmet Özhan, Sami Savni Özer, Ömer Karaoğlu gibi değerli sanatçılarımızı vatandaşlarımızla buluşturacağız." sözlerine yer verdi. 

Kitap Fuarı\'nın bu yıl da açılacağını duyuran Aktürk, sözlerini şöyle tamamladı: "Kitap fuarımızı bu yıl da AKM önünde açıyoruz. Biz istiyoruz ki Ramazan ayının manevi havasını tüm vatandaşlarımız birlikte yaşasın, daha çok kitapla kaynaşsın. Mübarek Ramazan ayının tüm hemşehrilerimiz için bereketli geçmesini diliyorum."