KLC Klima

KLC Klima

Havalandırma Sistemleri, Isıtma-Soğutma Sistemleri, Klima Sistemleri, VRF Sistemleri, Klima Santralleri İzolasyon, Yangın Tesisatı, Sıhhi Tesisat, Doğalgaz Tesisatı, Proje...

Addresses
Sakarya
Neviye Mah. Şht. Mutlu Saydam Cad. Sancak Sok. No:20 Arifiye Sakarya Türkiye
İstanbul
Yenişehir Mah. Sümbül Sk. No:6 Sweetlife A-Blok D:12 Adapazarı Türkiye
Phones
Web siteleri
Rank
2100
Membership status
Özel üye

HAKKIMIZDA

Mekanik tesisat, inşaatın en önemli yapı taşlarından biridir. Proje aşamasından uygulamanın son noktasına kadar önem arz eder. Bunun için uzman kadro, doğru proje, doğru ürünler, çevre bilinci ve zaman tecrübeli kadrolarca ele alınmalıdır.
Uygulamalarda proje hataları, yanlış ürün seçimi, yetkin olmayan mühendis ve montaj ekibi, ürün sevkiyat ve idaredeki eksiklikler proje sahibini ve mekanik tesisat firmasını zor durumda bırakarak telafisi zor gecikmelere yol açar.


Uygulama aşaması İş program analizi şantiye kurulumu uygulama projelerinin hazırlanması uygulama metrajlarının hazırlanması malzeme ve araç temini teknik ekibin oluşturulması uygulama bitimi sistem test ve ayarlarının yapılması devreye alma ve işletme talimatlarının hazırlanması sistemin çalışır durumda kullanıcıya teslim edilmesi
Proje aşaması cihaz ve ekipman seçimi uygulama proje çizimi Keşif özeti hazırlanması yaklaşık maliyetin hazırlanması teknik şartname hazırlanması sistem seçimi Isıl güç, hava, su miktarlarının hesaplanması sistem dizaynı sonuç olarak, enerji tasarrufuna önem veren, çevreye duyarlı kalite ve güven esaslı tesisat uygulamalarını yapmak ana hedefimizdir.

 

HİZMETLERİMİZ


Havalandırma Sistemleri
Isıtma – Soğutma Sistemleri
Klima Sistemleri
VRF Sistemleri
Klima Santralleri
İzolasyon
Yangın Tesisatı
Sıhhi Tesisat
Doğalgaz Tesisatı
Proje ve Tasarım 

 

Havalandırma Sistemleri:
Kapalı alan havalandırma sistemleri olarak bilinmekte olan endüstriyel havalandırma sistemleri, havadaki kötü kokunun, tozun ve zararlı havanın çekilerek, dışarı transfer edildiği sistemlerdir. Endüstriyel alanda, mutfak, ocak başı, sanayi alanları, otellerde ve ofislerde de kullanılmakta olan bu sistemler, çoklu yaşam alanında sağlıklı bir hava ortamının oluşturulmasında önemli bir etkiye sahip olmaktadır. 
Bunun yanında kazan, doğalgazlı taş fırın, davlumbaz atış, vb. uygulamalar ise baca sistemlerine girmektedir.
Isıtma – Soğutma Sistemleri:
Chiller, kazan grubu, kombi, radyatör, fancoil, konvektör, ısı pompası uygulamalarını barındıran bu alanda tüm yerleşim birimleri için (konut, villa, ofis, mağaza, fabrika, vb.) hesap/projelendirme yapılmakta olup kusursuz şekilde uygulaması firmamız tarafından yapılmaktadır.


Klima Sistemleri
İhtiyaca ve amaca göre bulunduğu ortamı konfor şartlarında tutan cihazlara “klima” denir. Klima cihazları, herhangi bir ortamda uygun konfor şartları oluşturmak adına, ısıtma – soğutma – nem kontrolü temel görevi yerine getirmek için kullanılır. 
Uygulanması mümkün olan tüm yerleşim birimleri için öncelikle hesap/projelendirme ve sonrasında satış/montaj noktasında firmamız sorunsuz bir şekilde destek vermektedir. Uygulamasını yapmış olduğumuz ürünler ile alakalı teknik destek ve bakım hizmetleri de firmamız tarafından direkt olarak verilmektedir.


VRF Sistemleri
VRF Klima Sistemi;bir dış ünite ile, gaz akış dağıtıcıları yardımıyla birden çok iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebildiği direkt genleşmeli klima sistemleri.Gerektiği kadar soğutucu akışkan doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan iç üniteye sevk edilerek ısıtma ve soğutmada kullanılması sağlanır. Soğutucu akımı inverter kontrollü bir kompresör veya kompresörlerle varyasyonlandırılarak, havası şartlandırılmış mekanlara göre soğutucu akışkanın uyum göstermesi sağlanır.


İleri düzey bir kontrol sistemi ısıtma ve soğutma modları arasında geçiş sağlar. Daha ileri versiyonlarda, iç üniteler gerek ısıtma gerek soğutmada birbirlerinden bağımsız olarak çalışırlar. Bu son özellik sayesinde aynı anda değişik bölgelerde ısıtma ve soğutmada yüksek düzeyde enerji tasarrufu sağlar. Bu çeşit sistemlerde iç mekan tesis kurmaya gerek kalmaz ve değişik hava işleme ünitelerinin kombinasyonlarıyla büyük esneklik sağlar. VRF Klima Sistemleri; ofisler, alışveriş merkezleri, lüks apartmanlar, villalar, restaurantlar, plazalar, oteller gibi birbirinden bağımsız havalandırma uygulamalarının kullanılmasının gerektiği yerlerde başarıyla kullanılır.

 

Klima Santralleri
Temel olarak klima santralleri atmosfer üzerinden alınan taze havayı belirli koşullardan geçirdikten sonra kullanıldığı ortama aktarır. Birçok farklı yapıda iklimlendirme ve havalandırma sistemleri için kullanılan bu santraller ortamda taze hava miktarını kontrol eder ve bu sayede sıcaklık ve nem oranlarının hassas şekilde ayarlamasını sağlar. Farklı bir işlev olarak bu santraller ortam içerisinde bulunan havadaki toz ve parçacıklar ile mikroorganizmaları başarılı şekilde filtreden geçirir.
Özellikle hastaneler, fabrikalar, alışveriş merkezleri, ofisler, okullar, bankalar, oteller, mağazalar
vb. tüm proje uygulamalarında mühendislerin vazgeçilmez çözüm ortağıdır.

 

İzolasyon
Endüstriyel tesislerde kullanılmakta olan kızgın yağ, buhar, sıcak su hattı boruları hem sıcaklık izolasyonu hem de güvenlik açısından tehlikeli olabilmektedir. Enerji tüketimi yoğun olan tesisatlarının hem enerji tasarrufu hem de güvenliği için izolasyon işlemleri yapılmakta, enerji tasarrufu da sağlanmaktadır. 
 
Yangın Tesisatı
NFPA / TSE standartlarına göre konut ve endüstriyel binalarda bütün yangın söndürme işlerini kapsar. Yangın tesisatı itfaiye gelinceye kadar yangına müdahale etmek, küçük yangınları söndürmek ve itfaiye geldiğinde de ona yardımcı olacak imkanları sağlama görevi yapar. Yapılar karmaşıklaştıkça yangına karşı koruyucu ve önleyici önlemlerin alınması gereği daha önem kazanmıştır.
Söndürme işleminde su, köpük (Kimyasal ve mekanik köpük), kuru toz, karbondioksit gazı gibi maddeler kullanılır.


Sıhhi Tesisat
Bu alanda her türlü temiz su, sıcak su ve pis su alt yapısının hazırlanması ve montaj işlerinde sorunsuz bir şekilde hizmet vermekteyiz.

 

Doğalgaz Tesisatı
Doğalgaz uzun yıllar ev ya da iş yerlerinin ısınması konusunda en etkili olan ve çok fazla tercih edilen ısınma yöntemidir. Doğalgazı kullanmak için mutlaka uzman kişiler tarafından yapılan bir tesisat olması gerekir. Doğalgaz tesisatı bazı bölümlerden meydana gelmektedir. Doğalgaz tesisatı ana vanası, dağıtım borusu, kolon borusu, sayaç bağlantı hattı, tüketim hattı, ayırım hattı ve cihaz bağlantı hattı olarak bölümlere ayrılır.


Proje ve Tasarım
Proje, bir probleme çözüm bulma ya da beliren bir fırsatı değerlendirmeye yönelik, bir ekibin, başlangıcı ve bitişi belirli bir süre ve sınırlı bir finansman dahilinde, birtakım kaynaklar kullanarak, müşteri memnuniyetini ve kaliteyi göz önünde bulundururken olası riskleri yönetmek şartıyla, tanımlanmış bir kapsama uygun amaç ve hedefler doğrultusunda özgün bir planı başlatma, yürütme, kontrol etme ve sonuca bağlama sürecidir.


REFERANSLARIMIZ
İSTANBUL 
OMEGA KONUTLARI
DESA İSTİNYEPARK 
GSM GIDA FABRİKASI
EMİNEVİM ŞUBELERİ – Türkiye Geneli 
MEDİKO MEDİCAL
NAZAR PASTANESİ
CUCINO LOZİO ITALIANA RESTAURANT
İGDAŞ (Esenler ve Avcılar)
DEĞİRMEN CAFE
PEPA BÖREK 
WİTTO CAFE 
ACIBADEM ISLAMA KÖFTE
SUSHICO RESTAURANT
SINAV KOLEJİ
DENTAPOLİTAN DİŞ HASTANESİ (Pendik – Kadıköy - Ümraniye)
PROİMTECH FABRİKASI
EMAAR
OLTAY OTOMOTİV
SAKARYA
SUBOR FABRİKASI
KARASU SGM BİNASI
TOYOTA HASTANESİ 
MAYTEKS FABRİKASI
AMETAM HASTANESİ
GARANTİ ENERJİ FABRİKASI
ÇAMETAM HASTANESİ
ASTEKS FABRİKASI
HAYAT VISION VİLLARI
AKYAZI ANAOKULU ve ORTAOKULU
HENDEK OSG MERKEZ CAMİİ
HACIMERCAN SPOR TESİSİ
HENDEK ORTAOKULU 
SAPANCA YANIK KÖYÜ ORTAOKULU 
ERENLER ORTA OKULU 
ÜNBAY İNŞAAT SERDİVAN KONUTLARI
KOCAELİ
GÜNEŞ DİNAMİK FABRİKASI
BOYDEM FABRİKASI 
FONEX KOZMETİK FABRİKASI
ISUZU FABRİKASI
FORD FABRİKASI 
ADMEN MAKİNA FABRİKASI
ÖZMER PASTACILIK FABRİKASI 
İTİMAT KOZMETİK 
SERKİM BOYA FABRİKASI

Etiketler