Zabıta Daire Başkanı, "Kaldırımlar yayalar içindir"

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Yusuf Türkhan, kaldırıma araç park etmenin hukuki olmadığını belirtti.

Yusuf Türkhan, “Kaldırımlar yayalar içindir, yayaların kullanımına açık olan ortak alanlardır. Rica ediyoruz lütfen araçlarınızı kaldırıma park etmeyiniz. Kaldırıma bıraktığınız aracınız nedeniyle vatandaşlarımız yoldan yürümek zorunda kalmasın. Zabıta olarak bizim görevimiz kanunların öngördüğü şekilde tedbir almaktır. Bu konuda da vatandaşlarımızın huzuru ve can güvenliği için hukuk dışı parklanma ile mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

"Kaldırımlar halkımızın ortak kullanım alanlarıdır"

Halkın ortak kullanımına açık olan kaldırımların, parklanmayla işgal edildiğini belirten Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Yusuf Türkhan, “Zabıta Daire Başkanlığı olarak daha önce da vatandaşlarımızdan ortak yaşam alanlarında kurallarına uygun davranmaları konusunda hassas olmaları için ricada bulunmuştuk. Şehrimizin bilhassa ana arterlerinde kaldırımlara araç park edilmemesiyle ilgili olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kaldırımlar halkımızın ortak kullanım alanlarıdır. Lütfen hiç kimse araçlarını kaldırıma park etmesin. Kaldırımlar, yayalar içindir. Kaldırımlara araç park edenlerle ilgili olarak cezai işlem uygulanmaktadır” şeklinde konuştu.

"Sakarya artık eski Sakarya değil"

Sakarya’da yaşam kalitesinin her geçen gün yükseldiğine değinen Türkhan, “Sakarya artık eski Sakarya değil. Şehrimiz her geçen gün hızla büyüyor ve gelişiyor. Bizde değişen ve gelişen Sakarya’da vatandaşlarımızın daha huzurlu ve konforlu bir hayat sürmeleri için gerekli önlemlerimizi alıyoruz. Bu anlayışla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda değerli hemşerilerimizin biraz daha dikkatli olmalarını rica ediyoruz. Hep birlikte daha güzel bir Sakarya için sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz” diye konuştu.
9 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]