Yeni nesil yazar kasa zorunluluğu ertelendi

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, esnaftan gelen talep üzerine, Maliye Bakanlığının düzenlemesiyle yeni nesil yazar kasaya geçme zorunluluğunun 01.01.2018 tarihine ertelendiğini duyurdu.

Başkan Akdardağan, “Esnafımızın isteği, Genel Başkanımız Bendevi Palandöken’in girişimleriyle önemli bir uygulamayı daha neticeye erdirdik. Esnafımız tarafından oldukça sık dile getirilen yeni nesil yazarkasa kullanım zorunluluğu kullanım süresi uzatılmıştır. Özellikle 2015’te işe yeni başlayan ve hasılatı 150 bin TL altında kalan esnaflarımızı ilgilendiren bu haberi duyurmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Yeni başlayanlar için

Başkan Akdardağan, “Maliye Bakanlığı’nca 05/08/2016 tarih ve 29792 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 473 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile 2014 yılı satışları veya iş hasılatı 150 bin TL’nin altında kalanlar ile ayrıca 2015 yılı içinde işe yeni başlayanlar için önemli bir geçiş süresi kazanılmıştır. Bilgisayar bağlantılı ödeme kaydedici cihazları kullanan mükellef esnaflarımız için yeni nesil yazarkasa kullanım zorunluluğu 01 Ocak 2018 tarihine ertelenmiştir. Tüm esnafımıza hayırlı olsun.” diye konuştu.
6 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle