Yaşlı kadını dolandırmıştı, Ankara'da yakalandı

Ankara un
ankara un
5 ay önce

Hendek'te kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcı, adının organize suça karıştığı söyleyerek kandırdığı yaşlı kadının 500 bin lira değerindeki altın, döviz ve Türk lirasını aldı. Dolandırıcı, Ankara'da düzenlenen operasyonla yakalandı.

Hendek ilçesinde ikamet eden 71 yaşındaki kadını telefonla arayarak kendisini polis olarak tanıtan kişi, yaşlı kadına adının organize bir suça karıştığını, kendisinin bu suçtan kurtulması için asıl suçluların yakalanması gerektiğini ve bu operasyonda kullanılması içinde evde bulunan para ile altınları gelip alacaklarını söyledi.

Kadına operasyonun çok gizli olduğunu diğer polisler dahil hiç kimseye söylememesini isteyen dolandırıcı, operasyon sonucu paraları ve mücevherlerini tekrardan kendisine verileceğini ifade etti.

PARA VE ALTINLARI ALIP KAYIPLARA KARIŞTI

Dolandırıcı, telefonda kandırdığı yaşlı kadının 500 bin lira değerindeki altın, döviz ve Türk lirasını alarak kayıplara karıştı.

Dolandırıldığını anlayan yaşlı kadının şikayeti üzerine Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.

YAKALANMAMAK İÇİN KIYAFET VE TAKSİ DEĞİŞTİRMİŞ

Polis, dolandırıcıyı tespit etmek için KGYS kameralarını incelemeye aldı. Şehre giriş çkış yapan 3500 aracı inceleyen polis, şüphelinin taksi kullandığını belirledi.

 Şüphelinin polislere yakalanmamak için sürekli kıyafet ve taksi değiştirdiği tespit edildi.

Çalışmalarda şüphelinin eşgali ile kullandığı 3 farklı ticari taksi belirlendi.

Şüphelinin ve taksilerin hareketlerini adım adım izleyen Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro ekipleri, şüphelinin 42 yaşındaki A.B. olduğunu tespit etti. Dolandırıcının aldığı para ve ziynet eşyalarıyla birlikte Ankara'ya gittiği saptandı.

ANKARA'DA YAKALANDI

Şüphelinin yakalanması için Sakarya'dan harekete geçen ekipler, Ankara ilinde belirlenen adrese gerçekleştirilen operasyonla şüpheliyi yakaladı.

İşlemleri için Sakarya'ya getirilen şüpheli Asayiş Şube Müdürlüğündeki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.