Yaşlı boyacı, sandığına kavuştu

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada geniş yankı uyandıran bir video yayımlandı. Görüntülerde, ayakkabı boyacısı yaşlı bir kişi, zabıta görevlilerinin boya sandığını elinden aldığını belirterek, zor durumda kaldığını anlatıyordu. O boyacıya, sandığı geri verildi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun talimatı üzerine 3 çocuk babası Seyfi Can'a sandığı teslim edildi. Seyfi Can evinin geçimini boya ile sağladığını, çocuklarını okuttuğunu belirterek, sandığı verildiği için mutlu olduğunu söyledi.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre (haber için tıklayın)  Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nden yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şöyle denildi: “Geçtiğimiz günlerde Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta görevlileri ile boyacı Seyfi amca arasında yaşanan diyalog sonrası boyacı Seyfi amca ile irtibata geçilip kendisine boyacı sandığı iade edilmiştir. Ayrıca kendisine mesleğini icra edebileceği yeni bir yer tahsisi de yapılmıştır. Bunun yanı sıra Sakarya Büyükşehir Belediyesi Seyfi amcanın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için gerekli desteği de sağlanmıştır. Yaşanan olaya hassasiyet gösterip bunu sosyal medyada paylaşan Cem Ünalan da konuyu takip etmiş, sandığın Seyfi amcaya verilmesinin ardından ikinci videoyu da yine sosyal medyadan paylaşmıştır.”

 

5 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle