Yasak başladı, giriş çıkışlar kapatıldı

İşe giriş tetkikleri
veri giriş elemanı arayan firm…
2 yıl önce
Korona virüs tedbirleri kapsamındaki şehir giriş çıkışları saat 24.00’den itibaren kapatıldı. Polis ve jandarma ekipleri, uygulama noktalarında istisnai araçların dışındakilerin giriş çıkışlarına izin vermedi. 

İçişleri Bakanlığından yayımlanan genelge ile Büyükşehir statüsündeki(Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ile Zonguldak ili için kara, hava ve deniz yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya vb.) yapılacak tüm giriş-çıkışlar 03 Nisan 2020 Cuma günü saat 24.00’den itibaren 15 günlük bir süre için geçici olarak durduruldu.

Temel ihtiyaç (gıda/temizlik vb.) malzemeleri ile ilaç ve tıbbi malzemeler başta olmak üzere tüm ticari faaliyetlerin sürekliliği için gerekli olan ürün ve malzemelerin lojistiği, üretimi ve naklinde yurt içi ve dışı taşımacılık kapsamında görevli olanlar ve araçları; malın cinsi, teslimat yeri ile alıcı adresi, teslimat tarihini gösteren taşıma irsaliyesi, teslimat makbuz veya fatura gibi belgeler ile giriş-çıkış yapabilecekler. Belirtilen amaçlarla kısıtlanan illere giriş yapanlar, giriş amacını gösteren belgeler ile 72 saat sonrasına kadar teslim ilinden ayrılarak ilk çıkış iline dönebilecek. Bu şekilde giriş ve çıkışı sınırlandırılan illere giren ticari araç sürücüleri seyahatleri süresince, değişim sürelerine uyarak maske takmak, temas gerektirdiği durumlarda sosyal mesafeye uymak zorunda.

Uygulamayla birlikte Sakarya'ya giriş ve çıkışlar gece 24.00’den itibaren kapatıldı. Polis ve jandarma ekipleri, uygulama noktalarında istisnai araçların dışındakilerin giriş çıkışlarına izin vermedi.