Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Yardıma muhtaç kişilere eşya ve gıda yardımı yaptılar

Akyazı Belediyesi Kültür ve Sosyal işler ekipleri tarafından önceden yerleri tespit edilerek gerçekten ihtiyaç sahibi olduğuna kanaat getirilen vatandaşlara Ramazan\'da sosyal yardım yapıyor.

Mayıs ve Haziran ayları içerisinde birçok engelli vatandaşlarımıza yönelik tekerlekli sandalye, akülü araç tamiri ve ulaşım hizmetler, yaşlılara yönelik evde bakım ve hasta bezi hizmetleri, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlara erzak yardımı hizmetleri gibi yardımlar özellikle Ramazan ayı olması itibarıyla daha kapsamlı olarak Akyazı Belediyesi tarafından yapıldı.

Ayrıca evi yanmış ve hasar görmüş geliri olmayan vatandaşlara tamir ve onarım hizmetleri, Sosyal güvencesi olmayan hastalara ilaç hizmetleri, yine dar gelirli vatandaşlara ev eşyası yardımları ve hayır çarşısında giyecek yardımları ve Suriye’den ilçemize sığınmış Suriyeli kardeşlerimize hem ev eşyası hem de gıda yardımı yapıldı. Ayrıca Akyazı’da ev eşyası ve diğer gereçler konusunda yardım isteyen 5 aileye Deniz Feneri ekipleri tarafından yardım edilmesi sağlandı.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle