Vekalet Yoluyla Kurban Kesimi Kampanyası Başladı

Yetim Öksüz Çocuklar Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (YÖÇEYDER) "Vekalet Yoluyla Kurban Kesimi Organizasyonu" kampanyası başlattı.

YÖÇEYDER Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Eminler; Kurban Bayramında vekalet yoluyla kurban kestirmek isteyen vatandaşlara çağrıda bulunarak, kurbanlarını kişi başı 350 TL karşılığında dernek aracılığıyla kestirebileceklerini söyledi. Geçen sene vekalet yoluyla dokuz adet büyük baş ile beş adet koç kestiklerini ifade eden Eminler, kurbanları yetim aile ve çocuklara zamanında ulaştırdıklarını belirtti.

Eminler, bu yılda 350 TL karşılığında vekalet yoluyla Kurban kestirmek isteyen vatandaşları derneğe başvurarak yada derneğin Türkiye Katılım Bankasında ki 990664871 nolu hesabına kişi başı 350 TL yatırabileceklerini kaydetti.

Bu yıl Kurbanların bayramın ikinci günü kesileceğini hatırlatan Eminler; vekalet yoluyla kurban kestiren vatandaşlardan dileyenlerin kurbandan bir kısım etten de alabileceklerini ifade etti. Kesilen kurbanların bir bölümünün üçüncü günü itibariyle hemen yetim ailelere dağıtılacağını belirten Eminler; geri kalan etin ise belirli aralıklarla sucuk olarak dağıtılacağını dile getirdi.

13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]