Vatandaşlar tek bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudu

okul istiklal marşı zili sakar…
6 yıl önce

Sakarya'da vatandaşlar teröre telkin eylemi düzenledi. Çark Caddesi’nden geçen vatandaşlar tek bir ağızdan İstiklal Marşı okudu.

Son günlerde Ankara’da ve Diyarbakır’da askeri personellere yönelik yapılan saldırılara tepkiler yükseliyor. Sakarya'da toplanan vatandaşlar önce saygı duruşunda bulunarak ardından İstiklal Marşı’nı okudu. Türkiye Gençlik Birliği (TGB) adına basın açıklamasını okuyan Utku Güngör, “5 dakika boyunca herkesi tek vücut olarak hangi görüşten olursa olsun durduran irade Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkma iradesidir. Ankara'da yapılan saldırı Genelkurmay Başkanlığına çok yakın bir noktada. Hedefler bellidir. Hedefler 24 Temmuz’dan beri Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) yürüttüğü başarılı mücadeleyi yıldırma operasyonudur. Bildiğimiz üzere Temmuz ayından beri TSK’nın yürüttüğü başarılı mücadele sonucunda PKK hendeklere gömülmüştür” diye konuştu.

Terör olaylarında ordunun başarılı olduğunu söyleyen Burcu Bilici, “Bu terör olayları gün geçtikçe etkisini arttırmaktır. Ordumuz doğu tarafında PKK’nın açtığı hendekleri ve PKK’lıları bitirme çabasındadır. Bu çabasını kuvvetli bir şekilde arkasında Türk milletinin varlığıyla devam ettiriyor. Ankara'da yaşanan patlamada bir çok vatandaşımızı kaybettik. Yaşanan bu patlamalar Türkiye’yi daha çok sarsmakta. Ordumuz kararı ve gücüyle terör örgütü PKK’yı bitiriyor” şeklinde konuştu.

Basın açıklaması sonrasında grup olaysız şekilde dağıldı.