Valilik talimatıyla o taş ocağı kapatıldı

Pamukova Karapınar Mahallesinde, büyük bir çevre felaketine neden olarak faaliyet gösteren bir taş ocağı bölge halkının başvuruları sonucunda kapatıldı.

Valilik Kararı İle


Meyve ve sebze diyarımız olan Pamukova’da dağları yerle bir eden, ağaçlara, tarlalara ve evlere zarar veren bir taş ocağının yarattığı tahribat yıllardır, bölge de isyana neden oluyor. Katliama neden olan bu taş ocağıyla ilgili Valilik talimatıyla kapatma kararı verildi.

ÇED'e Aykırı


Önceki gün Valiliğin talimatı sonrasında harekete geçen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, Jandarma nezaretinde kapatma kararını uyguladı. ÇED raporuna aykırı bir şekilde faaliyet gösterdiği belirlenen taş ocağı süresiz kapatıldı.

Vali Coş Açıklamıştı

Sakarya Valisi  Hüseyin Avni Coş, Şehirde bulunan taş ocakları ve çevreye zarar veren ocaklarla ilgili gazetecilerin sorularını cevaplarken bu durumlardan duyduğu rahatsızlığı dile getirmişti. Coş, “Biz bu durumlarda empati kuruyoruz. Bizim evimizin çevresinde her gün dinamit patlatılsa, acaba ne yaparız? Nasıl yaşarız? Açılacak olan kum ve taş ocaklarına ruhsat verilmemesi konusunda net bir kararımız var” dedi. Vali Hüseyin Avni Coş çevre gönüllülerine de bir çağrıda bulunarak, “Şehrimizin güzellikleri karşısında devletimiz ve yerel yönetimler hassas davranıyor. Şehrimizin güzelleşmesi, yeşili ve doğası için devlet kaynaklar ayırıyor. Bu düşünceyle biz çevremizin tahrip edilmesine nasıl göz yumalım. Çevre gönüllülerimiz de bu konuda seslerini yükseltsinler”ifadelerini kullanmıştı. Kaynak : Geyvemedya

6 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle