Usulsüzlük yapan 3 emisyon firması kapatıldı

Egzoz gazı emisyon ölçümü
adapazarında direk montajı yap…
3 yıl önce
Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde, usulsüzlük yaptığı tespit edilen üç egzoz gazı emisyon istasyonunun yetki belgeleri iptal edildi.
 
Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde firmalara gizli müşteri olarak giden yetkililer, usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle üç egzoz gazı emisyon istasyonunun yetki belgelerini bir daha yenilenmemek üzere iptal etti. 

Bakanlık tarafından açıklanan firmalar ve yaptıkları usulsüzlükler şu şekilde: "Erenler İlçesi, Marangozlar Sanayi Sitesi, Yeni Sakarya Cadesi'nde faaliyet gösteren A.O. isimli egzoz gazı emisyon ölçüm istasyonunun, TS 13231 Standardında belirtilen usul ve esaslara uygun olarak egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmadığı halde Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü Takip Sistemi üzerinde taşıtın ölçümü yapılmış gibi gösterildiği ve üretiminde katalitik dönüştürücü bulunan taşıtlara katalitik dönüştürücü yokmuş gibi ölçüm yaptığı tespit edilmiştir. 

Adapazarı İlçesi, Zirai Aletler Sanayi Sitesi'nde faaliyet gösteren G.O.D. isimli egzoz gazı emisyon ölçüm istasyonunun; TS 13231 Standardında belirtilen usul ve esaslara uygun olarak egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmadığı halde Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü Takip Sistemi üzerinde taşıtın ölçümü yapılmış gibi gösterildiği ve üretiminde katalitik dönüştürücü bulunan taşıtlara katalitik dönüştürücü yokmuş gibi ölçüm yaptığı tespit edilmiştir. 

Erenler İlçesi, Yeşiltepe Mahallesi, Ertuğrul Gazi Caddesinde faaliyet gösteren H.O. isimli egzoz gazı emisyon ölçüm istasyonunun, yetkisi bulunmayan personel tarafından ölçüm yapıldığı, TS 13231 Standardında belirtilen usul ve esaslara uygun olarak egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmadığı halde Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü Takip Sistemi üzerinde taşıtın ölçümü yapılmış gibi gösterildiği ve üretiminde katalitik dönüştürücü bulunan taşıtlara katalitik dönüştürücü yokmuş gibi ölçüm yaptığı tespit edilmiştir."