Üniversite sınavını 2 dakika ile kaçırdılar

adapazarı kilo ile köfte
1 tl ile calisan oyun makinala…

Sakarya'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ikinci oturumuna kapılar kapandıktan 2 dakika sonra gelen genç , sınava alınmadı.

Üniversite sınavlarına sadece 1-2 dakika geç kaldığı için içeriye alınamayan ve kapıda kalan öğrencilerin görüntüleri hepimizi üzmeye devam ediyor.

Yıllardır bu konuda yapılan tüm uyarılara rağmen manzara değişmiyor.

Bugün tüm yurtta olduğu gibi Sakarya'da da sabah saat 10.15'te başlayan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın 2. oturumu için öğrenciler sınava girecekleri okullarda hazır bulundu.

Öğrencilerin üzerinde detaylı arama yapıldı

Görevliler tarafından adayların üzeri detaylı bir şekilde arandı. Salona metal eşya, etiketi bulunan su, anahtarlık, bozuk para ve kolyeler alınmadı.

2 dakika geç kaldı, içeri alınmadı

Öğrenciler sınav için sınıflarına girerken dışarıda ise aileler heyecanlı bir şekilde bekledi. Görevliler saat 10.00’a doğru sürekli dışarı çıkarak adayları son dakikaların kaldığını belirterek uyardı.

Şehirde sınava girecek olan adaylarından bazıları tüm uyarılara rağmen son dakikada kapıdan içeri girerken Hendek Orhan Gazi Anadolu Lisesi'nde bir genç ise kapıların kapanmasından 2 dakika sonra gelerek içeri giremedi.

Görevlilere kapıların açılmasını isteyen aday bir cevap alamayınca kapı önünden ayrıldı.