Uluslararası Turnuva Sona Erdi

TBF Uluslararası U16 Turnuvası finalinde Fransa, Litvanya'yı 83-77'lik skorla mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun her yıl gerçekleştirdiği, Avrupa’nın kategorisindeki en prestijli organizasyonu olarak kabul edilen TBF Uluslararası U16 Turnuvası finalinde Fransa, Litvanya'yı 83-77'lik skorla mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmalarda Türkiye U16 ve Türkiye U15 takımlarının yanı sıra, Arjantin, Bosna Hersek, Çin U17, Fransa, Litvanya ve Sırbistan mücadele etti. Basketbol severlerin ücretsiz olarak takip ettiği turnuvada tüm maçlar, TBF TV’den de naklen yayınlandı.

Karşılaşmaların Ardından Ödül Töreni Düzenlendi

TBF Uluslararası U16 Turnuvası’nda şampiyonluğa ulaşan Fransa’ya kupa ve madalyalarını Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel sundu. Final oynama başarısı gösteren Litvanya’ya ikincilik madalyalarını GHSİM Spor Şube Müdürü Murat Acar ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel takdim etti.

TBF Uluslararası U16 Turnuvası’nı üçüncü olarak tamamlayan Çin’e madalyalarını Basketbol İl Temsilcisi Alpay Alev ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel sundu. Turnuvaya katılımcı ekiplere plaketleri Basketbol İl Temsilcisi Alpay Alev, bireysel ödülleri ise Altyapı Milli Takımlar Menajeri Orhan Demirel takdim etti.
5 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]