Uluslararası Masa Tenisi Turnuvası Sapanca'da yapıldı

Masa örtüleri
sapanca zemin etüdü
6 yıl önce
Sapanca Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl ilk defa yapıldığında büyük ilgi gören Uluslararası Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası, yurt içi ve yurt dışından iki yüzden fazla sporcunun katılımıyla yine büyük ilgi gördü ve adeta hafta sonu Sapanca’da sporun nabzı sadece futbolda değil, masa tenisinde de attı.

Toplam olarak 10 farklı yaş kategorilerinde ve bu yıl ilk defa Sapanca İlçesi öğrencileri ile otistik çocuk ve gençlerin de ilk gün raket salladıkları Uluslararası 2.Veteranlar Masa Tensi Turnuvası’nın son iki günü olan 30 Nisan ve 01 Mayıs 2016 tarihlerinde, eleme ve final müsabakaları sporseverlere sunuldu. Kadın ve erkek olmak üzere toplam 219 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği turnuvada kategoriler Kadınlar, 50 Yaş Erkekler, 50-59 Yaş Erkekler, 60-64 Yaş Erkekler, 65-69 Yaş Erkekler, 50 Yaş Çift Erkekler, 50-59 Yaş Çift Erkekler, 60-69 Yaş Çift Erkekler, Çift Kadınlar ile Karışık Çiftler olarak gerçekleşti.

Turnuvada şampiyon olanlar ise Kadınlar’da Fulya Diker, 50 Yaş Erkekler’de Nedim Yılmaz, 50-59 Yaş Erkekler’de Akif Ercenik, 60-64 Yaş Erkekler’de Kenan Atalay, 65-69 Yaş Erkekler’de Suphi Atlıhan şampiyon oldular.

50 Yaş Çift Erkekler’de Nedim Yılmaz,Uğur Beşok çifti; 50-59 Çift Erkekler’de Adnan Yüksel,Ümit Zedelenmez çifti; 60-69 Çift Erkekler’de Fehmi Yavuzer, Mustafa Baydemir çifti; Çift Kadınlar’da Fulya Diker,Ülkü Belir çifti ile Karışık Çiftler’de Fulya Diker,Ümit Zedelenmez çifti turnuvanın şampiyonları oldular.

Turnuva’da şampiyon olanlara kupa ve madalyalarını takdim eden Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, yurt içi ve dışında yine 200 sporcuyu, değerli bir organizasyon bağlamında Sapanca’da misafir etmekten duyduğu memnuniyeti belirterek, Uluslararası Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası konusunda Sapanca’nın bir spor merkezi kimliğini kazanması için de çalıştıklarını vurgulayarak, katılımcı tüm sporcular ile turnuvaya katkıda bulunan Türkiye Masa Tenisi Federasyonu’na, Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne, Sapanca İlçe Müdürlüğü’ne ve İstanbul Veteranlar Masa Tenisi Kulübü’ne teşekkür etti.