Ülkü Ocakları’ndan İspiroğlu’na gönderme

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Sakarya İl Başkanı Serdar Gül, Karasu Belediyesi’nin girdiği ekonomik krizi aşmak için belediyeye ait arazi satışları kapsamında, geliri camiye ait olan bir fındık bahçesini satışa çıkarmasına sosyal medyadan sert tepki gösterdi.

Gül, facebook hesabındaki paylaşım ve yorumuyla Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’na gönderme yaptı. 
Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanı Serdar Gül, kendi facebook hesabından, bir internet sitesinde konuya ilişkin yayınlanan haberin linkini paylaştı ve üzerine de “BUGÜN CAMİNİN BAHÇESİNİ SATAN,  YARIN CAMİYİ SATAR, UYAN ARTIK SEVGİLİ MİLLETİM...” şeklinde not düştü. 

İnternet sitesinde yayınlanan sözkonusu haberde, “Maaş ödemekte zorlanan Karasu belediyesi arazi satışlarına hız verdi. İhaleye çıkarılan Paralı’daki fındık bahçesinin camiye ait olduğu söyleyen mahalle sakinleri karara tepkili” ifadelerine yer verilirken, Belediye Encümeninin Kurumuşe, Paralı ve Gölköprü mahallelerindeki 44.458 m2\'lik taşınmazların toplam 709.639 lira bedelle satışa çıkarıldığı, satış ihalesinin 23 Aralık 2014 Salı günü saat 14.00’te Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirileceği kaydedildi.
8 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]