''Türkiye'nin Yolları Bizim 'Kol'larımızdan Geçer''

turkiye
12 yıl önce
İlimizde beş yıldır faaliyet gösteren Şükrü Kol’un Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndaki Kol Yol Madencilik Şirketi; Camili’deki yerinden merkeze taşındı.

ŞÜKRÜ KOL KİMDİR?

Şükrü Kol; 1960 yılında Trabzon’un Sürmene İlçesi’nde doğdu. 1968 yılında (8 yaşında) ailesiyle birlikte Sakarya’ya göç ederek, Adapazarı’na yerleşti. İlköğretim Okulu’nu Adapazarı’nda tamamladı. Ortaöğrenimi 1974 yılında İstanbul Kartal’da tamamladı. Okul hayatından sonra babasının şirketinde çalışmaya başladı. Uzun yıllar yurdun değişik illerinde ihaleler alarak, yol yapım inşaat işine girdi. 1980 yılında aile şirketi olan Güven İnşaat Ticaret Limited Şirketi’ni kurdu. Bu şirket ile birlikte asfalt, altyapı işlerinde ihaleler alarak, üretim tesislerine girdi. 2005 yılında aile şirketinden ayrılarak, oğlu Ömer Kol ile birlikte kendi şirketi olan Kol Yol Petrol Madencilik İnşaat Taşımacılık Ticaret ve Limited Şirketi’ni kurdu. İşinin aşığı olarak, hizmetine devam eden Şükrü Kol; yeni yatırımlarda yapmaya devam ediyor. Evli olan Şükrü Kol; büyük Kızı Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Yüksek Okul Mezunu, diğer kızı Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu ve oğlu ise Başkent Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu üç çocuğu bulunuyor.

BAŞARILI ÇALIŞMALAR

İlimizin tanınmış Karadeniz Kökenli İşadamlarından Şükrü Kol; bundan 5 yıl önce kurduğu Kol Yol Petrol Madencilik İnşaat Taşımacılık Ticaret ve Limited Şirketi’ni; Camili Mahallesi’ndeki yerinden Cumhuriyet Mahallesi Tül Sokak Balünay İş Merkezi’ndeki daha modern yerine taşıdı. 5 teknik ve 45 işçi olmak üzere 50 deneyimli personelin 15 araç filosuyla görev yaptığı Şükrü Kol Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndaki Kol Yol Madencilik Şirketi; TSE, CE ve ISO Belgeleri’yle hizmet veriyor. Geçmişte iş ve spor camiasında yaptığı yöneticilik ve idarecilikle Sakarya’da gösterdiği başarılı çalışmalarıyla tanınan Kol Yol Madencilik Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Kol; Genel Koordinatör Aslı Baltacı, Muhasebe Müdürü Ayşe Peközlüer ve İnşaat Mühendisi Nilüfer Aydoğan ile birlikte merkezdeki yeni yerinde hizmet vermeye devam ediyor. Koyu bir Borda Mavi ve Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz hayranı olan Şükrü Kol’un hobileri ise; silah koleksiyonu, gemi koleksiyonu, balık beslemek ve avcılık yapmak olarak biliniyor.

ÖNDE GELEN FİRMALAR

Taşkısı’ndaki Mıcır (Agrega) Üretim Tesisleri’nden Türkiye’nin ve ilimizin önde gelen beton firmalarından Çimsa, Nuh Beton, Oyak Beton, Laferge, Karasu Beton, Ekşiler Beton, Kocaali Beton, Çeliktaş A.Ş, Aktaş Beton, Buztaş Beton, Belpaş TCK ve Karayolları ile değişik asfalt ve beton firmalarına sektöründe hizmet veren Kol Yol Madencilik Şirketi; çalışmalarını kaliteden ödün vermeden başarılı bir şekilde sürdürüyor. Şükrü Kol; bunun yanında altyapı, sıcak-soğuk asfalt, hafriyat, nakliyat ve taşımacılık konusunda başarılı işler de yapıyor. 2010 yılı içerisinde yeni yatırımlar yapmayı da hedefleyen Kol Yol Petrol Madencilik Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Kol; planladığı yatırımları ise şöyle sıraladı: “Kocaeli’nde (İzmit) Taşocağı Sahasına ruhsat alarak, yeni pisti faaliyete geçirmek. Ferizli ve Geyve İlçesi’nde yeni şantiyeler açarak, 2 olan şantiye sayısını 5’e çıkarmak. O Bölgelerde, üretim hizmeti vermek” olarak anlattı.