Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

TÜRKAV’dan basın bayramı ziyareti

Türkiye Kamu çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Başkanı Osman Aydın, “24 Temmuz Basın Bayramı” nedeniyle Sakarya Gazeteciler Birliği’ni (SGB) ziyaret etti.

TÜM ÜYELERİ KUTLADI

Ziyarette SGB Başkanı Zeki Aydıntepe ile görüşen TÜRKAV Başkanı Osman Aydın, basının kamuoyunu aydınlatmada önemli bir görev üstlendiğini belirterek, tüm birlik üyesi gazetecilerin bayramını kutladı.

TÜRKAV’ın faaliyetlerini Zeki Aydıntepe ile paylaşan Osman Aydın, vakfın kuruluş amaç ve çalışmalarını aktardı.

HİZMET VE FAALİYETLER

Vakfın sürdürdüğü hizmet ve faaliyetler hakında bilgi veren Aydın, “1989 yılında Türk Dünyasının Başbuğ’u Alparslan Türkeş’in talimatıyla kamuda görevli ülkücü memurların bir araya gelerek kurduğu ve 1992 yılında Türkiye Kamu-Sen’i kuran kadrodur.

250 üyesi olan şubemizde faaliyetlerimizi, üye aidatları, hayırseverlerin destekleri ile sürdürüyoruz.

Toplam 10 erkek öğrencinin kaldığı 2 adet erkek öğrenci misafirhanesine sahibiz. Her ay 15 öğrenciye öğrenci yardımı, her yıl 4 Nisan’da Alparslan Türkeş için hatim mevlidi, Beşköprü Erkek Öğrenci misafirhanesinde eğitim ve seminerler, Ramazan aylarında gelenesel olarak verdiğimiz iftarlar, Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapılan Mevlana’yı Anma ve Şeb-i Aruz programı, düzenlediğimiz faaliyetler arasında yer alıyor” dedi.

KURBAN ORGANİZASYONU

Her kurban bayramı öncesi organizasyon yaptıklarını belirten Aydın, “İslami şartlara uygun, hijyen ortamında üyelerimizse, üye yakınlarına, gönül birliği olanlara, 2017 yılında 35 kg’dan az olmamak kaydıyla 1400 TL bedel ile Kurban Organizasyonu yapıyoruz. Hisse sahibi hiç bir şeye karışmıyor, vekaletini kesecek kasaba veriyor, kesilmesini ve pay işlemini izliyor, kilit kapaklı kovada hissesini alıyor. Vakfın organizasyondan faydalandığı iki durum var. Birincisi insanlar huzur içinde kurban ibadetlerini yerine getiriyor. İkincisi; vakfımız deri, kelle, hisse bağışı kabul ediyor” diye konuştu. Aydın ayrıca, vakfın web sayfası www.turkavsakaray.org adresinden iletişim sağlandığını ve vakfın hizmetlerinin devam için fitre, zekat, ve sadaka kabul edildiğini ifade etti.

Foto 1-2: TÜRKAV Başkanı Osman Aydın SGB Başkanı Zeki Aydıntepe’ye bir çiçek takdim ederek, Basın Bayramı’nı kutladı.
6 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]