Türk Hava Kurumu 85 Yaşında

Türk Hava Kurumu Sakarya Şube Başkanı Vacit Öktem, THK'nın bugüne kadar 5 bin 500 pilot, 7 bin 5000 paraşütçü, 12 bin 500 planör pilotu yetiştirdiğini söyledi.

Türk Hava Kurumu Sakarya Şube yönetimi kuruluşunun 85. yıldönümü ile ilgili Kent meydanın da bulunan Atatürk anıtına çelenk koydu. Çelenk koyma töreninden sonra konuşan THK Sakarya Şube Başkanı Vacit Öktem, “16 Şubat 1925 yılında Ulu Önder Atatürk'ün direktifi ile Türkiye'de havacılık sanayisini kurmak, havacılığın askeri, ekonomik, sosyal ve siyasal önemi ve turistlik havacılığın gelişmesini sağlamak, bütün bunlar için gerekli araç ve gereci hazırlamak, personel yetiştirmek amacıyla kurulan THK bugün kuruluşunun 85. kuruluş yıldönümünü kutlamaktadır” dedi.

THK'nın Türk havacılığının bugünkü konumuna gelmesinde çok önemli rolü bulunmakta olduğunu belirten Öktem, “Bugüne kadar 5 bin 500 pilot, 75 bin paraşütçü, 12 bin 500 planör pilotu yetiştiren Türk Hava Kurumu on binlerce gence paraşüt ve modern uçak kursları vermiştir. Bu eğitimlerinde halktan aldığı desteklerle her ne kadar bazı engellemeler olsa da yılmadan, usanmadan Türk Havacılığına THK olarak, ihtiyaç sahiplerine de Sosyal ve Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kızılay, Çocuk Esirgeme Kurumu ve Diyanet Vakfı aracılığı ile gelirinin yüzde atmışını vererek yardım ve hizmet etmeye devam etmektedir” diye konuştu.
Tabelacılar ve Açık Hava Reklamcılığı
Soğuk Hava Depoları
Et Balık Kurumu
sakarya açık hava reklamcılığı
12 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]