TÜMSİAD vizyon toplantıları Vali Coş’un katılımı ile başladı

Bayi toplantıları
yemeksiz iş toplantıları sakar…
6 yıl önce

Sakarya markasının oluşturulması ve sürdürülmesi amacıyla başlatılan TÜMSİAD vizyon toplantılarının birincisi Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’un katılımı ile yapıldı.

Tunatan tesislerinde yapılan TÜMSİAD’ın vizyon toplantısına TÜMSİAD şube başkanı Murat Kesik, başkan yardımcıları Selahattin Bektaş, Nihat Baltaoğlu ve Başkan danışmanları Yard. Doç. Dr. Ahmet Yağmur Ersoy, SAÜ öğretim görevlisi Gökhan Gürler ve eğitim ve iletişim uzmanı Tarkan Öztekin ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

2023 vizyonu

Toplantının açılış konuşmasını yapan TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Murat Kesik, 2023 vizyonu doğrultusunda güvenle, istikrarla geleceğe ilerlediklerini belirterek, bu yolda ev hanımından öğrencisine, memurundan işçisine, bürokratından iş adamına kadar herkese büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi.

Sakarya olarak bu sorumluluk bilinciyle ihracatta 123 milyon dolar rakamlarına ulaşıldığını da ifade eden Kesik, şunları söyledi: “Tabi ki bu rakamlar inançla, azimle, çalışmayla artarak devam edecektir. Ayrıca gerceklestirdiğimiz ve hedeflediğimiz projelerle 2023 vizyonu ve güçlü Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz. Bizleri heyecanlandıran ve paylaştığımız zaman sayın valimizinde katkıda bulunacağını duşündüğümüz, TÜMSİAD eski genel başkanımız ve Milletvekilimiz Dr.Hasan Sert beyin TÜMSİAD Genel Başkanlığı döneminde planlamış olduğu ‘’TÜMSİAD Organize Sanayi Bölgesi’’ projesinin tanıtımını da sizlere sunmak için sabırsızlanmaktayız. Bu anlamda iş dünyası olarak hedeflerimiz doğrultusunda üretmeye, istihdam oluşturmaya, büyümeye ve ülkemiz ekonomisini büyütmeye devam edeceğiz. İlimiz, sanayi ve ticaret anlamında rotasını belirlemiş ve hedefleri doğrultusunda ilerleyecektir. İş dünyasının inançlı duruşu ve azmiyle 2023 hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz.”.

Marka Şehir Sakarya


Sakarya valisi Hüseyin Avni Coş ise konuşmasında demokrasilerde sivil toplum örgütlerinin çok önemli olduğunu belirterek, TÜMSİAD’ın hakiki manada memleketin gelişmesinde fevkalade önemli bir fonksiyon icra ettiğini söyledi.

Vali Coş, Sakarya’nın sahip olduğu değerleri ile zaten bir marka olduğuna da dikkat çekerek şöyle devam etti: “Sakarya zaten marka şehirdir. Bizim hedefimiz Sakarya’nın marka değerini artırmak. Sakarya’da yaşayan herkesin bu potansiyeli çok iyi bilmesi lazım. Sahip olduğumuz değerlerimizi gelecek kuşaklara zarar vermeden aktarmamız lazım. Sanayi ve tarım için çok büyük alanlarımız yok. Bu nedenle çok seçici olmamız lazım.”

Yüksek teknoloji


“Sakarya’da bundan sonra yüksek teknoloji ürünlerinin üretilmesini arzuluyoruz” diyen vali Coş, konuşmasını şu şekilde sürdürüdü: “Büyük düşünmemiz ve nitelikli insanlarımızı Sakarya’da tutatbilmemiz lazım. İstikrarın ve üretimin kıymetini iyi bilmeliyiz. Türkiye’nin güçlenmesi hepimizin arzusu. Bunun için birliğimize ve beraberliğimize sahip çıkmamız lazım. Milli’lik kavramı çok önemli. Türkiye şu anda sınırlı ekonomik yapısı ile en çok yardım yapan ülke konumunda ve imkanlar ölçüsünde yardımlara devam edecek. Bizim bu coğrafyada büyük devlet olabilmemiz için doğru bilgilere sahip olmamız ve çok çalışmamız lazım.”

57 yıllık ağaç

Konuşmaların ardından Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’a plaket ve Bonsai ağacı takdimi de yapıldı. TÜMSİAD Sakarya Şube başkan yardımcısı Selahattin Bektaş tarafından hediye edilen Bonsai ağacı vali Coş’u duygulandırdı. Selahattin Bektaş, vali Coş’a, 57 yaşında olan Bonsai ağacı ile aynı yaşta olduğunu belirterek ağaç hakkında bilgiler verdi. TÜMSİAD Sakarya şube başkanı Murat Kesik ise vali Hüseyin Avni Coş’a TÜMSİAD plaketi takdim ederek toplantıya katılımından dolayı teşekkür etti.