Toyota, Kapılarını Çevre Bilinci İçin Öğrencilere Açtı

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik "Çevre Turu" projesini hayata geçirdi.
 
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., 2006 yılından itibaren Sakarya'da gerçekleştirdiği teknik proje yarışması, trafik güvenliği bilinci geliştirme projesi ve ilkokullar arası futbol turnuvası gibi sosyal sorumluluk faaliyetlerine "Çevre Turu" projesini ekledi.

Proje kapsamında ilköğretim okulu öğrencilerinin çevre dostu bir üretim tesisi üretim alanlarını ve çevre ile ilgili tesis ve faaliyetlerini yerinde görerek tanımaları ve bu yolla çevre bilinçlerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Bu yıl ilk kez başlayan "Çevre Turu" projesinde Arifiye Üzeyir Garih ve Bekir Sıtkı İlköğretim Okulu'ndan 60 öğrenci Toyota Türkiye fabrikasını ziyaret etti. Nisan ayına kadar sürecek projede 4 grup daha çevre turu yapacak. 

Toyota Kurumsal İletişim Bölümü Müdürü Muhsin Güneşlik, çevrenin günümüzde hem ülkemizde hem de dünyada en güncel sorunlardan biri olduğunu belirterek, "Sorunların çözümüne katkıda bulunmak üzere atılan en küçük çaba bile çok önemlidir. Öğrencilerimizin duyarlılığı gelecekte bu sorunların azalmasına katkıda bulunacaktır. Bu aktiviteye desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim ve Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederiz" dedi. 

13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]