Toprak, "Endüstriyel kullanımla ilgili çalışma başlattık"

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, Adapazarı Belediyesi Başkanı Süleyman Dişli’nin başkanlığında gerçekleştirildi. 3 maddeden oluşan gündemin görüşüldüğü oturumda, tüm maddeler ittifakla kabul edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, Adapazarı Belediyesi Başkanı Süleyman Dişli’nin başkanlığında gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen kurulda, 3 maddeden oluşan gündemin tüm maddeleri ittifakla kabul edildi.

Gölde kamu yararını önemsiyoruz

Meclis oturumunda gündem dışı söz alan MHP Grubu Üyesi Metin Ökten’in, Sapanca Gölü’nün su seviyesi ilgili değerlendirmeleri üzerine açıklamalarda bulunan SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Atilla Toprak, “Geçtiğimiz yıllara göre şu anda çok ciddi bir kuraklık yaşıyoruz. İlerleyen dönemlerde kar ve yağmur yağışları ile gölümüzün seviyesinin yükseleceğine inanıyoruz. Endüstriyel kullanımla ilgili olarak da gerekli çalışmaları gerçekleştiriyoruz. SASKİ Genel Müdürlüğü olarak bazı kamu kurum ve kuruluşlarla konunun aciliyetini ve kamu yararını göz önüne alarak gerekli yazışmaları yapıyoruz. Sapanca Gölü’nün su kalitesiyle ilgili ise herhangi bir sorun söz konusu değil. İnşallah önümüzdeki dönemde yağışların artmasıyla seviye iyi noktalara ulaşacaktır” ifadelerini kullandı.
9 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle