Toçoğlu: "Kaliteli hizmeti güçlü kurumlar sunabilir"

Kedi Köpek Eğitimi ve Otel Hizmeti Petshoplar
Kedi Köpek Eğitimi ve Otel Hiz…
Varex hizmeti
7/24 servis hizmeti
8 yıl önce
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Geyve Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı (GESOB) tarafından düzenlenen Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katıldı.

Geyve Gültekin Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen programa, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Sakarya Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, GESOB Başkanı İsmail Bulur, Meslek Odası Başkanları, muhtarlar ile çok sayıda esnaf ve sanatkâr katıldı.

Programın açılış konuşmasında, ilki düzenlenen Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın tüm esnaf ve sanatkârlara hayırlı olması temennisinde bulunan SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Esnaf ve sanatkârımızın bayrağını biraz daha yukarılara çekebilmek için var gücüyle çalışan bir ekibe sahibiz. Bizler kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşlarıyız. Kanunlarda belirtilen şart ve koşullar çerçevesinde çalışmalarımıza devam ederiz. Bizim asli görevimiz teşkilatımız içerisinde bulunan herkesin sosyal, ekonomik ve diğer tüm ihtiyaç ve beklentilerine cevap üretebilmektir. Biz bu şehirde her zaman huzur olsun istiyoruz. Birlikte çalışalım istiyoruz. Bu vesileyle bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen, esnafın derdiyle dertlenen ve taleplerini önemseyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyoruz ” ifadelerini kullandı.

Gündem maddeleri ile devam eden programın dilek ve temenniler bölümünde Geyve Küçük Sanayi Esnafı adına söz alan Esnaf Ahmet Bilek, oluşturulacak yeni yönetimin tüm esnaf ve sanatkârlara hayırlı olması temennisinde bulundu. Bilek, “Küçük Sanayi Sitesi esnafımız 7 seneden bu yana çamurlu yollarda ulaşımını sağlamaya çalışıyordu. Tüm bu olumsuzlukların ortadan kaldırılmasına vesile olan ve temiz ulaşımı sitemize kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na esnaf arkadaşlarımız adına teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın tüm esnaf ve sanatkârlara hayırlı olmasını temenni ederek konuşmasına başlayan Başkan Toçoğlu, “Göreve başladığımız günden bu güne kadar esnaf ve sanatkârlarımızla iyi ilişkiler içerisinde olmaya, onların istek ve temennilerine çözümler getirmeye çalıştık. Bu bizim en önemli görevlerimizdendi. Bu karşılıklı ilişkinin sonunda dostluk görmek, muhabbet görmek ve takdir almak bizi her zaman mutlu etmiştir. Bizler sizlerin hizmetkârıyız. Biz, bu makamlara siz esnaf kardeşlerimize tepelerden bakmak için getirilmedik. Sizlerin işini görmek, işlerinize katkı sağlamak ve sizlerin hayatlarını kolaylaştırabilmek adına çalışıyoruz. İyi niyetle ve var gücümüzle hizmetinizdeyiz. Yerel yönetimler olarak bizlere intikal eden, katkı sağlayabileceğimiz her konuda yanınızda olmaya devam edeceğiz. Genel Kurul sonrası seçilecek arkadaşlarımıza Allah’tan kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

"
Şehrimizin tüm ilçeleri Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dâhil oluyor"

Konuşmasının devamında Yeni Büyükşehir Yasası ile yeni bir dönemin başlayacağını belirten Başkan Zeki Toçoğlu, “Şehrimizin tüm ilçeleri Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dâhil oluyor. İnşallah önümüzdeki dönemde Geyve, Büyükşehir’in güçlü hizmet elinden daha fazla istifade edecek. Muhtar arkadaşlarımızla yeni kanunun ilçelerimize, şehirlerimize neler kazandıracağını konuştuk, konuşuyoruz. Unutmamak gerekir ki, kaliteli ve sağlıklı hizmet ancak güçlü bir kurum tarafından sunulabilir. Büyükşehir Yasası ile hem güçlerimizi birleştiriyoruz, hem de beraber hizmet ettiğimiz kesimlere daha güçlü, daha sağlıklı ve daha sağlam kaynaklar kullanarak hizmet etmeye çalışıyoruz. İnşallah bu güzel gelişmelere önümüzdeki dönem hep birlikte şahit olacağız” dedi.

Genel Kurul Toplantısı’nda söz alan GESOB Başkanı İsmail Bulur ise, “İnşallah teveccühünüzle yeniden görev alırsak çalışmalarımıza aynı kararlılık, istek ve azimle devam edeceğiz. Bu vesileyle bu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu olmak üzere tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz. Ayrıca Küçük Sanayi Esnafı’nın talepleri karşılıksız bırakmadığı ve mevcut durumu düzelttiği için Sayın Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.