Tesbih Sallama Bahanesiyle 2 Grup Birbirine Girdi

Sakarya'nın Pamukova ilçesinde üniversite öğrencileri ile bir grup genç arasında "tespih sallama" yüzünden çıkan bıçaklı ve sopalı kavgada 8 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, olay, Elperek Mahallesi Mehmet Akif Caddesi üzerindeki bir kafede meydana geldi.

Sakarya Üniversitesi Pamukova Meslek Yüksekokulu öğrencileri oldukları belirtilen B.S. (25), B.Ç. (23), R.Ö. (25) ve İ.G. (20), iddiaya göre, tesbih sallama nedeniyle kendilerine sözlü sataşan K.S. (22), kardeşi S.S.(22), amca çocukları M.S. (22) ve Ü.S. (23) ile tartıştı.

Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kafe dışına taşan ,bıçak ve beyzbol sopalarının da kullanıldığı kavgada üniversite öğrencisi B.S. ile karşı gruptan K.S., M.S. ve Ü.S. aldıkları bıçak darbeleriyle yaralandı. Üniversite öğrencilerinden B.Ç., R.Ö. ve İ.G. ile karşı gruptan S.S. ise darp ve sopa darbeleriyle yaralandı.

Yaralanan gençler özel araçlarla Pamukova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede ilk müdahaleleri yapılan yaralılardan B.S., K.S., M.S. ve Ü.S. Toyotasa İlk Yardım ve Travmatoloji Hastanesi'ne; B.Ç., R.Ö. ve İ.G. ise Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.


Polis ve jandarma ekipleri de hastanelerde güvenlik koridoru oluşturarak önlem aldı.

Kavganın yaşandığı caddede inceleme yapan Kriminal ekipleri ise, yola atılan bıçaklar ile beyzbol sopasını delil olarak aldı.

Kasığından bıçakla yaralanan B.S. daha sonra Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. B.S. hastaneye getirilişinde karşı grubun hiç sebep yokken kendilerine saldırdığını iddia etti. B.S., "Üniversiteli öğrencilere saldırdılar. Bizi kafeden aldılar. Arkadaşımız tespih sallıyor diye bıçakladılar bizi. İki saat kan kaybettim bir tane doktor yoktu." dedi.

Yaralılardan K.S.'nin tedavisi sürerken diğer yaralılar taburcu edildi. Taburcu olan gençler Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alındıktan sonra cumhuriyet savcısının talimatı üzerine serbest bırakıldı.

GÜVENLİK KAMERASI TESPİT ETTİ

Öte yandan, kavgaya karışan bazı gençlerin olayda kullandıkları bıçak ve beyzbol sopalarını saklamaya çalışmaları çevredeki bir iş yerinin güvenlik kameralarınca görüntülendi. Görüntülerde bir kişinin elindeki beyzbol sopasını araçların arasına girerek yere bıraktığı görünüyor.

Bu sırada 2 kişinin de ellerindeki bıçakları iş yerinin havalandırma boşluğuna attığı kaydedildi. Suç aletini saklayan kişilerin soğukkanlı şekilde olayları uzaktan izledikleri görünüyor. Güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye alan polis, suç aletlerini kimlerin kullandığını ve saklamaya çalıştığını tespit etmeye çalışıyor.

14 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle