Temizlik Firması Seçmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Temizlik, yaşam alanlarımızın kalite ve sağlık açısından oldukça önemli ve düzenli olarak yapılması gereken bir çalışmadır. Gerek iş alanları, gerekse evler sık sık temizlenmelidir. Hastalıkların olduğu şu dönemde temizliğe verilen önem daha çok artmıştır.

Bu yazımızda temizlik firması seçerken nelere dikkat edilmeli konu başlığını sizler için 5 farklı alt başlıkta sizlere anlatmaya çalıştık. Keyifli okumalar...

EV TEMİZLİĞİ

Günlük ev temizliği birçok insanın çeşitli nedenlerden dolayı firma ya da kişiler aracılığıyla halletmeye çalıştığı bir konudur.

Bu alanda kişi hassasiyetine göre hareket etmek işin en önemli kısmıdır. 

Günlük ev temizliği yaparken en çok özen gösterilmesi gereken durumlar;

- Ev sahibinin hassasiyetlerine önem gösterip, onlara karşı duyarlı davranılması.
- Ev temizliğinde kullanılan malzemelerin, paketinden çıkartılan daha önce hiç kullanılmamış ürünler olması ve evde yaşayan kişilerin sağlık sorunları var ise ona göre temizlik malzemeleri kullanılması.
- Günlük ev temizliği yaparken banyo ve tuvaletlerde kullanılan malzemelerin diğer alanlarda kullanılmaması.
- Günlük ev temizliği kapsamlı olarak yapılacaksa eğer temizlik şirketleri ya da temizlik firmaları seçilerek işin daha kısa sürede bitmesi.
- Kapsamlı olarak yapılan ev temizliklerinde kişi sayısı iş performansını etkilediğinden dolayı, temizliğin yapılacağı ortama göre kişi sayısının belirlenmesi.
- Ayrıca temizlik sırasında kullanılan makine ve aletlerin profesyonel olarak kullanılması.

MEVSİMSEL TEMİZLİK

Sık sık yapılan temizliğin dışında mevsim geçişlerinde yapılan temizlikler de çok önemlidir. Yaz temizlikleri, bayram öncesi temizlikleri gibi birçok zamanda koltuklar, halılar ve camlar da kapsamlı şekilde temizlenmektedir. Detaylı ve kapsamlı bir temizlik yapılacağı için çalışanlar da ona göre seçilmelidir. Doğru ve kaliteli malzemeler kullanılarak yapılan mevsimsel temizlik hizmeti alabileceğiniz birçok firma bulunmaktadır.

Mevsimsel temizlikte öncelikli olarak yapılanlar;

- Perdeler yıkanır ve ütü gerekliyse ütülenir.
- Parkeler temizlenir.
- Halı ve koltuklar silinir.
- Mutfak dolapları temizlenir ve düzenlemesi yapılır.
- Evde bulunan tüm camlar silinir.

OFİS TEMİZLİKLERİ

Ev içleri kadar detaylı bir temizlik gerektirmese de sıklıkla temizlenmesi gereken yerlerden biri de ofis alanlarıdır. Gün içindeki çoğu vakti ofislerde geçirdiğimiz ve birçok müşteri ağırladığımız için alanımızın steril ve sağlıklı olması gerekmektedir.

Temizlik firmaları ofis alanları için uygun hijyen ürünlerini kullanarak farklı çalışma metotlarıyla ofisleri temizlemektedir. Ofis alanları için düzenli olarak temizlik desteği alabilirsiniz.

TEMİZLİK FİRMALARI KONUSUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Temizlik şirketi seçerken dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta vardır. Öncelikle hizmet aldığınız firmayı doğru seçtiğiniz takdirde kapsamlı ve sağlıklı bir temizlik işlemi gerçekleşecektir. Aksi takdirde yapılan temizliğin herhangi bir anlamı olmayacaktır.

Temizlik şirketi seçerken dikkat edeceğiniz noktalar genel olarak şunlardır;

- Firmanın deneyimli olması ve yapmış olduğu çalışmalar ile ilgili olarak referans göstermesi gerekmektedir.
- Kullandığı malzemeleri ve cihazları dikkatli bir biçimde incelemeli ve seçim yaparken bunları mutlaka dikkate almanız gerekmektedir.
- Güven duymadığınız veya size gerekli güveni vermeyen kişiler ile asla temizlik konusunda iletişime geçmemeniz gerekmektedir.
- Doğru iletişim kuran ve sizler ile nazik bir biçimde ilgilenen kişiler her zaman öncelikli tercihiniz olmalıdır.

TEMİZLİK FİRMALARI FİYATLARI

Temizlik firmalarında belirli bir fiyat listesi kullanılmaz ancak istenilen temizlik işlemlerine göre fiyat belirlenir. Temizlik için ya tanınan bir firma ya da kurumsal bir firma ile çalışmak çok önemlidir. Bunun da elbette ki bir maliyeti olacaktır. Fiyatları belirleyen birçok faktör bulunmaktadır. Temizlenmesi gereken alanın büyüklüğü, kirlilik durumu, cam sayısı gibi birçok etken vardır. Fiyatlar tamamen sizin talepleriniz ile ilgilidir. Bunun için firmalarda öncesinde konuşarak bir fiyat alabilir ve ona göre seçim yapmalısınız.

Temizlik hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için sıraladık. İstediğiniz özellikte temizlik için Sakarya'nın en iyi temizliğini yapan firmalarına sakaryarehberim.com'dan ulaşabilir ve görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz.

Sakarya'da düzenli olarak hizmet alabileceğiniz firmalara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]