''Telefonla konuşmak için ağaca çıkan var''

El ve ayak için splint
yolculuk için firmalar
5 yıl önce

Sakarya'nın Serdivan İlçesi'ne bağlı Yazlık Mahallesi'nde yıllardır cep telefonu şebekelerinin çekmemesi vatandaşları adeta çileden çıkarıyor.

Telefonla sevdikleriyle diledikleri gibi görüşemeyen, işleri aksayan mahalleli duruma acil çözüm bulunmasını istiyor. 3 büyük GSM şirketinden özellikle ikisinin hiç çekmediğini belirten mahalle sakinleri, telefonlarla konuşmak için büyük çaba harcıyor. Mahallede yaşayan vatandaşların bazıları özellikle evlerin içinde şebekelerin çekmemesi nedeniyle dışarıya çıkıp uzak noktalara giderken bazıları da bir ağacın tepesine çıkıp telefonla görüşme yapmaya çalışıyor.

"Söylemekten yorulduk"

SakaryaRehberim.com olarak 9 ay önce gündeme getirdiğimiz sorun hala bir çözüme kavuşmadı. Konuyla ilgili açıklamalarda mahalle sakinleri, "Bu bölgede şebekeler çekmiyor. Yıllardır bu sorun çözülmedi. Daha önce sizinle yaptığımız röportajda söylediğiz gibi böylesine gelişmiş bir çağda bu sorunu yaşamak gerçekten çok üzücü. Telefonlarımızla konuşmak için nadir çeken noktalar var oralarda görüşme yapıyoruz. Biz bu sorunu sürekli dile getiriyoruz, yetkililere bildiriyoruz ama hiçbir şey değişmiyor. Biz söylemekten yorulduk ama artık bu duruma bir çözüm bulunsun " şeklinde konuştu.