Tek İsteği Bir Kolunun Daha Olması

daha güçlü hafıza
12 yıl önce
Geyve ilçesinde yaşayan ve doğuştan bir kolu olmayan ilköğretim okulu öğrencisi Havva Değirmenci hayırseverlerin yardımıyla protez kola sahip olmak istiyor.

Doğuştan bir kolu olmayan Geyve İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Havva Değirmenci (12) hayırseverlerin yardımını bekliyor.
Arkadaşları gibi kendisinin iki kolla iş görmek istediğini ifade eden Havva Değirmenci, "Okuluma gidip gelirken diğer arkadaşlarım gibi iki kolumla iş görmek istiyorum. Tek kolum olduğu için kendimde bir eziklik oluyor. Bende niçin diğer arkadaşlarım gibi iki elle işlerimi yapıp okulda ve okul çıkışında anneme yardımcı olmayayım. Babamın maddi durumu müsait değil. Benim en büyük yardımcım annem oluyor. Benimde iki kolum olursa başka birinin yardımına ihtiyaç duymadan işlerimi görürüm" dedi.
24 Bin TL İstediler

Baba İsmail Değirmenci kıza protez kol takılması için 24 bin TL'ye ihtiyaç olduğunu ifade ederek, "24 bin TL'ye mal olan protezin parasını ödeyemeyecek durumdayım. Arabalarda muavinlik yapıyorum. Bir ay içinde arabalarda muavinlik kaldırılacağı için tamamen işsiz kalacağım. Herhangi bir sosyal güvencemiz olmadığı için 'Yeşil Kart' çıkarttım. Benden kurul raporu istediler. Raporu aldım. Kabul etmediler. Araştırma hastanesinden olmasını istediler. Onun için mağdur oldum. Dört nüfusum. Mutfak giderlerini dahi karşılamakta güçlük çekiyorum. Hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını bekliyorum" diye konuştu.