Tatangalar'a Biber Gazı Sıkanlar Hakkında Suç Duyurusu

Egzoz gazı emisyon ölçümü
kırmızı toz biber pul biber
12 yıl önce

Sakaryaspor Kulübü Başkanı İsmail Gürses, seyircilerinin bulunduğu tribüne gaz bombası atarak maçın tatil edilmesine neden olan polisler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

TFF 2. Lig 1. Klasman Grubu'nda Pendikspor - Sakaryaspor maçında çıkan olaylar nedeniyle karşılaşma müsabakanın hakemi Hakan Akmısır tarafından tatil edildi. Müsabakanın 5. dakikası oynanırken stat dışında kalan Sakaryaspor taraftarları ile polis arasında gerginlik yaşandı. Sakaryasporlular'ın stat dışında başlattığı olaylar tribünlere yansıdı. Polis stat dışındaki ve tribündeki taraftarlara biber gazıyla müdahale etti.

Taraftarlar, görevliler ve futbolcular polisin sıktığı biber gazından etkilendi. Maçın hakemi Akmısır, çıkan olaylar sebebiyle maçı durdurdu. Gazdan etkilenen bazı taraftarlar da saha içine girdi. Saha içinde ve dışında yaşanan olaylar nedeniyle 1 saate yakın bir süre duran karşılaşma hakem tarafından tatil edildi.

Sakaryaspor Kulübü Başkanı İsmail Gürses, tatil edilen olaylı maçın ardından Cihan Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, maçın tatil edilmesine polisin attığı biber gazı bombalarının neden olduğunu belirtti.

Sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını kaydeden Gürses, "Maç gayet güzel gidiyordu. Taraftarlar arasında bir problem yoktu. Neden gaz bombası atıldı bilemiyorum. Gaz bombası atılınca futbolcularda etkilendi. Biz de etkilendik. Tamamen emniyetin zaafiyeti. Tribübüne giriş yok, çıkış yok. Gaz bombası atıyorsun. Sonucuda bu oluyor. Maç hakkındaki kararı federasyon verecek." dedi.