Sünnet olacak çocuklara kıyafetleri dağıtıldı

Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, düzenleyeceği 12.Geleneksel Sünnet Şöleni için 70 çocuğa sünnet kıyafeti dağıttı.

Adapazarı Belediyesi’nce bu yıl gerçekleştirilecek Sünnet Şöleni’nde 70 Adapazarılı çocuk erkekliğe ilk adımı atacak. 21 Ağustos 2015 Cuma günü Çark Mesirede düzenlenecek şölen için sünnet çocuklarına kıyafetleri dağıtıldı. Kıyafetlerini alan minikler ve ailelerinin heyecanı görülmeye değerdi.

Bu yıl on ikincisi düzenlenen Sünnet için kayıt yaptıran çocukların kıyafetleri Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde ailelerine teslim edildi. Sünnet çocuklarına ayakkabı, pantolon, yelek, gömlek, pelerin, şapka, asa, Maşallah ve papyondan oluşan sünnet takımların teslimin de hazır bulunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özkan Gümülcineli sünnet çocuklarının heyecanına ortak oldu. Gümülcineli, aileleri şimdiden tebrik ederken çocuklarla yakından ilgilendi.

Doyasıya eğlenecekler

21 Ağustos 2015 Cuma günü saat 17.30’da Çark Mesirede düzenlenecek 12. Sünnet Şöleninde çocuklar için birbirinden değişik etkinlikler hazırlandı. Sünnet çocukları şölende şehir turu, Agora AVM’de eğlence bölümünde oyun ve Lunaparkta farklı bir gün yaşayacaklar.

“Her zaman yanlarındayız”

Özkan Gümülcineli, "Sünnet Şöleni etkinliğimize bu yıl 70 çocuğumuz müracaat etti. Sünnet şöleni etkinliğimizle erkekliğe ilk adımı atacak olan yavrularımızın sevincine ortak olmak bizleri çok mutlu ediyor. Her zaman halkımızın yanında olmaya çalıştık. İyi günde sevinçlerine, kötü günlerinde kederlerine ortak olduk ve olmaya devam ediyoruz” dedi.
7 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]