Sulama Makine Ekipman Alımı tebliği yürürlüğe girdi

Sakarya Gıda Tarım ve hayvancılık İl Müdürü Mehmet Erdemir, yüzde 50 hibe destekli 2013 Yılı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Bireysel Sulama Makine Ekipman Alımlarının Desteklenmesi tebliğinin 1 Haziran’da Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini söyledi.

Erdemir, destekten yararlanmak isteyen çiftçilerin 30 Temmuz’a kadar İl Müdürlüğü\'ne müracaat etmelerini istedi.

Erdemir yaptığı açıklamada, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama makine ve ekipmanlarının üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlarda bedenen çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerini düşürerek uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir seviyeye getirebilmek için bireysel sulama makine ve ekipman satın alımlarının desteklenmesine ilişkin usul ve esasları belirlemek amacıyla 1 Haziran 2013 tarih ve 28664 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı, Bireysel Sulama Makine Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkındaki 2013/28 Sayılı Tebliğ yayınlanmıştır. Bu Tebliğin yayınlandığı tarihten itibaren 60 gün içerisinde üreticilerimizin bizzat İl Müdürlüğü\'ne müracaat etmeleri gerekmektedir. Desteklemelerden yararlanmak isteyen çiftçilerimizin istenilen belgelerle 30 Temmuz salı günü mesai bitimine kadar İl Müdürlüğümüze müracaat etmeleri gerekmektedir” dedi.

Erdemir hibe programına müracaat emek isteyen çiftçilerin Sakarya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne başvurarak daha kapsamlı bilgi alabileceklerini söyledi.

9 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle