SUBÜ Rektörü'nden kampüs açıklaması

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin 4. kuruluş yıl dönümünde Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık basınla buluştu.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin kuruluşunun 4. yılı kapsamında Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, düzenledikleri kahvaltı programında basınla bir araya geldi.

SUBÜ Esentepe Kampüsü Spor Bilimleri Fakültesi personel lokalinde yapılan basın toplantısında Rektör Sarıbıyık, SUBÜ'de 4 yılda neler yaptıklarını sunum şeklinde anlattı.

Rektör Sarıbıyık, "Meslek Yüksekokullarımızda şehrin birçok noktasında zaten varız, fakültelerle ilgili olan kısımda da giderek yaygınlaşan bir yapıya sahip üniversiteyiz. Tabi bunlar içerisinde çok kıymetli olan özellikle pandemi sürecinde vazgeçilmezimiz haline gelen sağlık ve gıda ile olan kısmı biz o süreç içerisinde hızlı bir şekilde değerlendirdik. Meslek Yüksekokulları giderek kan kaybeden bir yapıya sahip ama biz öyle değiliz." dedi.

"YENİ KAMPÜS YERİ İÇİN ANKARA'DAN HABER BEKLİYORUZ"

Yeni kampüs yerine ilişkin soruya cevap veren Rektör Sarıbıyık, "Aslında üniversitelerin yapılanması uzun süreç alıyor. Bizim gelmiş olduğumuz nokta 4 yıllık bir süreç içerisinde söyleyecek sözümüz var. Yaptığımız icraatlarımız var, gösterecek ürünlerimiz var diyebilecek bir durumdayız. Kampüs yeri olan kısımdaki çalışmalarla ilgili gayret içerisindeyiz. En son gelinen nokta şöyle; Bizler şimdiye kadar ki olan tüm süreçlerle ilgili bir bilgi notu talep ettiler. Bizde tüm yazışmaları, nereden nereye geldiğimizi ilgili olan kısımları tamamını topladık ve Ankara'ya tekrar gönderdik. Ankara'dan sonuç bekliyoruz. Bu üniversitenin de bağımsız bir kampüsü olmasıyla ilgili olan kısmı bir an önce çözme gayreti içerisindeyiz. Ümit ediyorum ki kısa sürede bir sonuç alırız. Olay bireysel olarak bizim dışımızda biraz  Ankara ile ilgili olan kısımdan dolayı bekliyoruz şuanda. Bizden 3 alternatif yer istediler. Bu alternatifleri farklı bölgelerden ve tüm şehirdeki aktörlerin oybirliğiyle buraları sunduk. Hemfikir olunan yerleri oluşturduk. 9-10 ayrı yeri analiz ederek bu alternatifleri sunduk. Alternatiflerle ilgili olarak sürekli bildirimler isteniyor. Bu bildirimleri tamamlıyoruz, geri gönderiyoruz. Süreç bu şekilde ilerliyor. Ankara'nın inşallah en kısa zamanda bu konuya çözüm üretmesini bekliyoruz" diye konuştu.
 

7 ay önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]