Serdivan'da yenilenen kütüphane kitap okumayı arttırdı

Kitap, Kırtasiye, Güzel Sanatlar Malzemesi
Kitap, Kırtasiye, Güzel Sanatl…
Ata çözümlü kitap ve yaprak te…
Sakarya konu anlatımlı kitap
5 yıl önce
Serdivan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yenilenen kütüphanesi öğrencilerin büyük beğenisini kazandı. Modern çizgilerle ve yeni oturma gruplarıyla donatılan kütüphane okul öğrencilerinin kitap okumaya ilgisini arttırdı.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Esin Ekşi’nin öncülüğünde Hayırsever Ekşioğlu İnşaat’ın sahipleri Kemal-Hasan Ekşi’nin maddi katkılarıyla yenilenen kütüphane öğrencilerin ders dışı zamanlarında ençok rağbet ettiği mekânlardan biri oldu.

Okul Müdürü Yakup Aktaş, kütüphanede yapılan değişimin öğrenciler tarafından olumlu karşılandığını ve büyük beğeni gördüğünü belirterek; “Yenilenen kütüphanemiz sayesinde öğrencilerimizin kitap okumaya ilgisi bir hayli arttı. Eğitim öğretim yılı başında edebiyat zümresinin bir kararı olan kütüphanenin düzenlenmesi, yeni masa-sandalye, oturma minderleri ve mekân dekoru kütüphaneye ayrı bir hava katmıştır. Bu durum öğrencileri kütüphaneye çekmiş, dolayısıyla bizleri de mutlu etmiştir. Emeği geçen Edebiyat Öğretmenimiz Esin Ekşi ve hayırseverlerimiz Ekşioğlu İnşaatın sahipleri Kemal-Hasan Ekşi beylere okulumuz adına çok teşekkür ederiz.” dedi.