Şehir merkezi ile Serdivan arasına yeni bağlantı yolu

İnşaat, Mühendislik, Mimarlık, Müteahhitlik, Şehir Planlama
İnşaat, Mühendislik, Mimarlık,…
Merkezi ezan cihazları
sakarya yeni sınav sistemi
9 yıl önce
Sakarya Büyükşehir Belediyesi ulaşım hamlelerine devam ediyor, şehir merkezi Serdivan bağlantısına alternatif yol yapıyor.

Başkan Toçoğlu, Şeker Camii yanından başlayacak bağlantı yolu ve yeni köprü çalışması ile Serdivan’a geçiş yolu kazandıracaklarını açıkladı. Toçoğlu, “Yeni yol ile trafik daha da rahatlayacak. Bu çalışmayı da en kısa sürede tamamlayacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ulaşımda yeni bir çalışmaya daha imza atıyor. Şehir merkezi ile Serdivan arasındaki trafik yoğunluğunu dikkate alan Büyükşehir Belediyesi, bölge ulaşımını çok daha rahatlatacak yeni bir çalışmayı hayata geçiriyor. Yeni bağlantı yolu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Zeki Toçoğlu, şehir merkezi ile Serdivan arasında önemli bir çalışmaya başladıklarını duyurdu.

Başkan Toçoğlu, “Vatandaşlarımıza yeni alternatifler sunarak, trafik akışını düzenlemeyi hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda yeni bir projenin daha çalışmalarına başladık. Şehir merkezi ile Serdivan bağlantısı, Çark Mesire ve Kent Park arasındaki bir köprü ile sağlanıyor. Bu güzergâh artık yeterli gelmediği için yeni bir alternatif geliştirdik. Buna göre Şeker Camii ile eskiden dericilerin bulunduğu Eski Kazımpaşa Caddesi arasında yeni bir köprü inşa ediyoruz. Bağlantı yolu çalışması ile şehir merkezine ulaşımı kolaylaştıracağız. Yeni yol ile trafik daha da rahatlayacak. Bu çalışmayı da en kısa sürede tamamlayacağız.” ifadelerini kullandı.