SEDAŞ, SAÜ'lü öğrencilere elektrik dağıtımını anlattı

SAÜ Üretim Araştırmaları Topluluğu tarafından düzenlenen panelde SEDAŞ üniversite öğrencilerini bilgilendirdi. Elektriğin üretimi, iletimi, dağıtımı ENKA, TEİAŞ ve SEDAŞ tarafından ayrı ayrı sunumlarla anlatıldı.

SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, Sakarya Üniversitesi Üretim Araştırmaları Topluluğu’nun düzenlediği,  SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen, “Dünyada ve Türkiye’de, Enerjinin, Bugünü, Geleceği, Yönetimi, Teknolojileri ve Yenilenebilir Enerji” panelinde elektrik enerjisi sektöründe elektrik dağıtım şirketi olarak faaliyetlerini, SEDAŞ’ın özelleşmesi ile birlikte şirket olarak uygulanan master projeleri ve yaptıkları yeni yatırım çalışmalarını, elektrik dağıtım piyasasının değişimini ve dağıtım ile perakende satış faaliyetlerinin ayrıştırılmasını, sektörün gelişimini anlatan bir sunum yaptı.

SEDAŞ sunumu çok beğenildi

SEDAŞ’ın sunumunu dikkatle dinleyen 200 elektrik ve elektronik öğrencileri ile endüstri mühendisliği ve makina mühendisliği bölümü öğrencileri sunum sonunda Yunus Bekircan’ı alkışlayarak, SEDAŞ’ın yatırımları ve çalışmaları hakkında, iş hayatıyla ilgili de bilgiler aldılar. Öğrenciler özellikle SEDAŞ’ta kariyer yapma koşulları üzerinde de durarak sorular sordular. Yunus Bekircan, şirket organizasyonu içinde çok farklı konularda  kariyer yapılabileceğini, bayan çalışanların ve bayan yönetici sayısında özelleşme sonrasında büyük bir artış sağlandığını, öğrencilerin özellikle yabancı dil konusunda öğrenimleri sırasında kendilerini geliştirmelerinin faydalı olacağını belirtti.

SEDAŞ, TEİAŞ VE ENKA’ya plaket

SAÜ Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı öğretim görevlisi, Doç.Dr. Hakan Serhad Soyhan’ın yönettiği aynı panelde, Sakarya İlinde doğalgaz ile elektrik üretimi konusunda  Enka Santralı Yöneticisi Ertan Atçeken, Sakarya İlinde elektrik İletim Şebekeleri ve yüksek gerilim trafo indirici merkezleri, yük dağıtım merkezleri ile ilgili konularda da TEİAŞ (Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.) 5.İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürü Hikmet Durak ayrı ayrı sunumlar yaparak, şirketlerinin Türkiye’deki ve Sakarya ilindeki faaliyetlerini anlattılar. Panelin sonunda sunum yapan yöneticilere firmalarının katılımı ve verdikleri destekten dolayı plaket verildi.
Elektrik, Elektronik
Elektrik Elektronik Tamir Bakım ve Servis
Elektrik
Gamak elektrik motorları bayi
adapazarı elektrik
9 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]