Sayaç Takılmasına Sopalarla Karşı Koydular

Karşı basınçlı sıcak su kazanı
havaya karşı koruyucu giysi
14 yıl önce

Sakarya'nın Karapürçek ilçesi Teketaban Köyü sakinleri, çeşmelerine sayaç takılma çalışmalarını engellemeye çalıştı.
Adapazarı Su ve Kanalizasyon İdaresi (ADASU) ekipleri evlerdeki su hatlarına ancak jandarmanın yardımıyla sayaç takabildi.

ADASU ekipleri, su götürdüğü Teketaban Köyü'nde sayaç takmak istedi. Köylüler tarafından tepkiyle karşılanan ekip, jandarmadan yardım istedi. Bunun üzerine Jandarma Alay Komutanı Ramazan Akça, Toplumsal Olaylara Müdahale ekibiyle Teketaban Köyü'ne gelerek güvenlik önlemleri aldı.

 

Bir Grup Kadın Makam Arabasının Önünü Kesti

Bir grup kadın, Alay Komutanı Akça'nın makam arabasının önünü kesti. Bir süre komutana tepki gösteren kadınlardan biri makam aracının önünde durdu. Akça, askerin ikazıyla araç önünden çekilen kadınlar yüksek sesle bağırmaya başladı. Akça, sakin bir şekilde kadınları dinledi.

Elindeki Sopayla Ekiplere Müdahele Etmeye Kalkıştı
Evine su sayacı takılan bir kadın, camdan, elindeki sopa ile ekiplere müdahale etmeye çalıştı. Ancak jandarmanın ekiplerin başında durması sebebiyle fiili saldırıda bulunamadı. Öfkeli kadın zaman zaman sopa ile duvara vurdu.Su sayaçlarının takılmasına kesinlikle karşı olduklarını ifade eden Teketaban Köyü sakinleri "Köyümüz kalkınamadı. Biz elektrik parasını bile ödemekte zorluk çekiyoruz. Köylülerin birçoğunda yeşil kart bulunmaktadır. Zaten aldığımız hizmetin karşılığını ödeyemiyoruz. Bir de bunun üzerine su sayaçlarının takılmasıyla maddi olarak daha da sıkıntıya düşeceğiz." diye konuştu.Çalışma bölgesine gelen ADASU Genel Müdürü Rüstem Keleş, halkın bu konuyla ilgili müsterih olmasını, çalışmaların, halkın hizmetlerden daha iyi yararlanabilmesi adına yapıldığını söyledi.

Adasu yetkilileri, bugüne kadar birikmiş su borçlarının köylüden alınmayacağını, bugünden itibaren su sayaçlarının takılmasıyla faturalandırma işleminin yapılacağını kaydetti.