SAÜ'de Endüstriyel Adaptasyon Programı tanıtıldı

Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Müşaviri Fedai Çetin, “Endüstriyel Adaptasyon Programı” adlı projeyi anlattı.

Teknik, Fen Bilimleri, Mühendislik dallarından yeni mezun ve son sınıf öğrencilerine yönelik yapılan projenin amacından söz eden Fedai Çetin, “Ülkemizin iş gücüne iştirak etmek üzere, öğrencilerimizin gelecekteki mesleklerine uygun alanlarda teknik kabiliyetlerini geliştirmek, arttırmak ve çalışma hayatına daha donanımlı girmelerine katkıda bulunmak amacıyla bir proje geliştirdik. Bununla birlikte öğrencilerin teorik bilgilerinin endüstriye hazır hale gelmesini sağlamak, yeni mezunların iş hayatına daha hızlı ve profesyonel girişlerini kolaylaştırmak, standartların uygulanmasını öğreterek ülkemiz sanayicisinin standardizasyon bilincinin artmasına ve sertifikalı uzmanlar yetiştirmek hedefindeyiz. Ülkemiz istihdamına katkıda bulunmak amacıyla da bu programa öğrencilerimizden katılım bekliyoruz” şeklinde konuştu.

EAP Modüllerinin çeşitlerini anlatan Çetin, “Üç eğitim modülümüz var. Daraltılmış Eğitim Modülü (1Aylık Program), Tam Eğitim Modülü (3 Aylık Program) ve Genişletilmiş Eğitim Modülü (6 Aylık) şeklinde. Ücrete tâbi olan bu programların sonucunda sahip olunan sertifikalar, iş hayatlarında öğrencilerimize fayda sağlayacak. İş hayatlarına atıldıklarında alma gereği hissedecekleri sertifikaları, biz şimdiden alabilmeleri için kendilerine fırsat sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin tez çalışmalarında da bu programdan yararlanabileceklerini belirten Çetin, “Tez çalışmalarınızı bu program dahilinde yapabilirsiniz. Bununla birlikte bizim eğitimlerimiz oluyor. Onlara da katılıp sertifika alabilirsiniz. 3 aylık eğitime geldiyseniz, bizim 3 ay boyunca yaptığımız bütün eğitimlere katılıp sertifika alabilirsiniz” dedi.

8 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle