SAܒde çeşitli birimlere atamalar yapıldı

Sakarya Üniversitesi bünyesinde bulunan çeşitli birimlere müdür atamaları yapıldı.

Yeni yapılan atamalara göre Sapanca Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne Prof. Dr. Mehmet Özen, Kırkpınar Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne Yrd. Doç. Dr. Hümeyra Baysal, Türkiyat Araştırmaları Ve Uygulama Merkezi Müdürlüğüne Prof. Dr. Yücel Öztürk, İslam Ekonomisi ve Finansı Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğüne Yrd. Doç. Dr. Ömer Karaoğlu atandı.

Prof. Dr. Mehmet Özen

1971 yılında Sakarya da doğdu. 1993 yılı Ege Üniversitesi Matematik Lisans Bölümünden mezun oldu. Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak göreve başlayan Özen, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Sakarya Üniversitesinde tamamladı.  2008 yılında Doçent olan Özen,  2013 yılında da Profesör ünvanını aldı. Birçok bilimsel yayınlarının yanında birde TÜBİTAK projesi sahibi olan Özen, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yrd. Doç. Dr. Hümeyra Baysal

1978 Ankara doğumlu olan Yrd. Doç. Dr. Hümeyra Baysal, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünden 2003 yılında mezun oldu. 2005 yılında aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2010 yılında Sakarya Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı Yönetim ve Organizasyon Bölümünde doktora eğitimini tamamlayan Baysal, 2011 yılında Yardımcı Doçent unvanı ile Kırkpınar Turizm Meslek Yüksekokulu’na Müdür Yardımcısı olarak atandı. Yrd. Doç. Dr. Hümeyra Baysal, Temmuz 2014 tarihinde ise aynı yüksekokulda Müdür olarak göreve başladı.

Prof. Dr. Yücel Öztürk

Doktora eğitimini 1999 yılında Fırat Üniversitesi Tarih Bölümünde tamamlayan Prof. Dr. Yücel Öztürk, 2010-2013 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Prof. Dr. Yücel Öztürk, Temmuz 2014 tarihinden itibaren Türkiyat Araştırmaları Ve Uygulama Merkezi Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Yrd. Doç. Dr. Ömer Karaoğlu

1968 yılında İstanbul’da doğdu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü\'nden mezun oldu.  Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Tarihi Anabilim Dalı\'nda yüksek lisans (1993) ve doktora (1998) öğrenimini tamamladı. Osmanlı iktisat tarihi uzmanlık alanında çalışmaları oldu. Tanzimat\'tan Cumhuriyet\'e Türk iktisat düşüncesinin gelişimi konusunda yayımlanmış makaleleri olup, halen bu alanda çalışmalara devam etmektedir. 1993-2000 yılları arasında Sakarya Üniversitesi\'nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Buradan istifa ile ayrıldıktan sonra 2013 yılından itibaren Sakarya Üniversitesi\'nde öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. İktisat tarihi çalışmalarının yanı sıra Batı ve İslam iktisat düşüncesi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
8 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle