Sapanca'da 7 bin kişiye aşure dağıtıldı

Kişiye özel telefon kılıfları
sapanca sontaj
7 yıl önce
Sapanca Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak Muharrem ayı dolayısıyla dağıtılan aşure bu yıl 7 bin kişiye Kapalı Pazaryeri ve Camilerde Cuma namazı sonrası kurulan stantlar da dağıtıldı.

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr Aydın Yılmazer vatandaşlara aşure dağıtımını kendisi yaparken, Ak Parti Sakarya Milletvekili Adayı Şaban Dişli, Sapanca Kaymakamı Süleyman Yıldırım, Ak Parti Sapanca İlçe Başkanı Nazmi Bostancı da alana gelerek vatandaşlara bir süre aşure dağıtımı yaptı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği aşure dağıtımında açıklama yapan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr Aydın Yılmazer; “Her yıl Muharrem Ayının 10. günü Aşure Günü olarak kutlanmakta. Aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin, sevginin ifadesi; bolluk ve bereketin simgesidir. Kültürümüzün özünde hep var olan güzellikleri devam ettirme bilinci ile her yıl halkımıza aşure dağıtıyoruz. İlçe genelinde 7 bin kişiye dağıttığımız Aşure ile her yıl olduğu gibi bu yılda Aşure Günümüzde halkımızla birlik beraberlik içerisindeyiz” dedi