SAMEK kayıtları başlıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nda 2013-2014 Eğitim Dönemi başlıyor.

16 Eylül Pazartesi günü başlayacak yeni dönem kayıtları ile Müzik, Dil, Diksiyon ve Bilgisayar Eğitimleri, Güzel Sanatlar, Geleneksel Sanatlar ve El Sanatları başlığı altında 50 branşta eğitim verilecek.

Yeni dönem ile birlikte Hızırtepe ve Arifiye SAMEK Merkezleri’nin de faaliyete geçeceğini belirten Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “2004 yılında mahalle merkezi olarak açılan SAMEK, bugün binlerce vatandaşımızın, farklı branşlarda eğitim aldığı kurs merkezlerine dönüştü. Her yıl hedefimizi yükseltiyoruz. Merkez sayımızı arttırdık. Bu dönem hizmet vermeye başlayacak Arifiye ve Hızırtepe SAMEK Merkezleri ile birlikte toplam 16 merkezde, 1 Ekim’de dersler başlayacak. Yeni açılan dil ve hasta kabul kursları ile branş sayımızı da 50’ye yükselttik. Tüm Sakaryalıları kurslarımıza davet ediyoruz” dedi.

SAMEK 2013-2014 öğretim dönemi kayıtları 16-25 Eylül tarihleri arasında, www.sakarya.bel.tr adresinden yapılacak. Kayıt başvurusu yapmış olanlar, 16-25 Eylül tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde, nüfus cüzdanı ve öğrenim belgesi fotokopilerini başvuru yaptırdıkları kurs merkezine teslim ederek kesin kayıtlarını yaptıracak. İnternetten yedek kayıt yaptıranlar ise; 26-27 Eylül tarihlerinde, nüfus cüzdanı ve öğrenim belgesi fotokopileri ile kurs merkezlerine gelerek, boş kalan kontenjanlara kayıt yaptırabilecek. Kurslar, 1 Ekim 2013 tarihinden itibaren başlayacak. Kurslarla ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 444 40 54 (3114 - 3434) no’lu telefonları arayabilir.
9 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]