Saküt’den iddialı bir oyun halka sunulacak

Oyun Evleri
Oyun Evleri
Oyun Makinaları Alım, Satım, Kiralama
Oyun Makinaları Alım, Satım, K…
Oyun parkurları
oyun setleri
6 yıl önce
Sapanca Belediyesi’nin katkılarıyla, Dünya Tiyatrosu’nun en iyi oyunlarından biri olan, Federico Garcia Lorca’nın ‘’Bernarda Alba’nın Evi’’ adlı oyun, Sapanca Kültür ve Tiyatro Topluluğu(Saküt) tarafından, 30 Nisan 2016 Cumartesi günü, saat:20.00’de, Sapanca Turizm Fakültesi Salonu’nda halka sunulacak. Oyun, Sapanca Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Cemal Karaağaç yönetiminde sahneye taşındı.

Bernarda Alba’nın Konusu

Beş kızıyla birlikte, ölen kocasının yasını en az 8 yıl boyunca sürdürmeye kararlı Bernarda Alba, kızlarını baskı altında tutmaya çalışsa da Pepe El Romano adlı gence aşık olmalarını engelleyemez. Üstelik yaşlı ve akıl sağlığını artık kaybetmiş olan annesi bile artık deniz kıyısından biriyle evlenmek istemektedir. Yaşlı annesi ve kızlarının en küçüğü Bernarda’ya karşı çıkarlar. Köyün yakışıklı erkeği ise çok varlıklı olduğu için Bernarda’nın en yaşlı kızıyla nişanlanır. Kızlar bu durum karşısında birbirleriyle mücadeleye başlarlar. Ama, Bernarda’nın o kadar korumaya çalıştığı ve bir arada tutmaya çalıştığı aileyi acı bir son beklemektedir.

Sapanca Belediyesi, nin Katkılarına Teşekkür

Uzun bir süre oyuna çalıştıklarını vurgulayan yönetmen Karaağaç, iddialı bir projeyi hayata geçirdikleri için tüm oyuncuları ile Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Başkan Yardımcıları Osman Gür ve Özcan Yavuz’a, katkılarından ötürü özellikle teşekkür etti. Tüm tiyatro severleri, çok değerli bir oyuna davet ettiklerinin altını çizen Karaağaç, oyun için biletlerin Turizm Fakültesi Salonu girişinden de temin edilebileceğini belirtti. Bernarda Alba’nın Evi adlı oyunda rol alanlar Gülden Tamsü Şirin, Sevde Poyraz, Hüma Hande Macaroğlu, Sevgi Poyraz, Ebru Medet, Bilgen Gölge, Burçin Korkmaz, Serap Yılmaz, Sevim Gölge, Serap Anınmış, Cem Ersin, Sümeyye Özen, Güldeniz Şirin, Ece Gölge, Ecrin Duman, Ayşe Gür, Yasemin Anınmış ve Birsen Yılgür’den oluşuyor.